• yavruları tencereye atarak anne köpeğin psikolojisiyle oynayan ve bunu da paylaşan bir manyak görüyorum sadece.
  • o köpeğin bakışı var yaa! yüreğimi deldi geçti...

kurban olurum o gözlere :(
  • aslında yavrusunun soğan sarımsak kokmaması için bu davranışı sergileyen köpektir. en sonda da birdaha koymaması için iki eliyle kapatıyor tencereyi. hayatınız drama be
  • köpek konuşmasa da "etme beyim." sözünü bakışlarda gördüm. bir yeşilçam dramı.
  • benim köpeğim olsa aman sen yeme ben yiyeyim der öyle pis boğaz. (bkz: labrador retriever)
  • hangi manyak bu ciciş dostlarımıza böylesine büyük bir psikolojik işkence yapabilir?

kıyamam ben o gözlere...

evladı için kendisini feda etmeye hazır tüylü dostumuzdur. o gözler, o bakış, boyun eğme... kabulleniş...

burada insanın en kirlenmiş halini görüyorsunuz.
  • bu kadar saçma bir şeye üzüleceğim aklıma gelmezdi. :(
  • ancak hiçbir zaman bir köpek sahibi olmamış insanları hüzünlendirebilecek, şaka amaçlı video.

köpek beyni insan beyni gibi işlemez arkadaşlar. yani tencereye iki baş turp koyup ocağın üzerine koyduğunuzda , bu bir insan açısından burada kısa süre sonra bir yemek pişirme eylemi gerçekleşeceği anlamına gelir. köpek açısından böyle bir anlam ifade etmez.

hele hele kendi yavrusunun pişirileceğini düşünüp, olgun ve ağırbaşlı bir tavırla patisini oraya koyup "dur ağa, onu değil, bak ben girdim tencereye, beni pişir" demek. bir köpekten böyle uzun vadeli planlama, altruism falan beklemek?! buna harbiden inanabilnek? ya harbiden insan nesli giderek ot beyinli hale geliyor, puhahaha.

dipnot: aşağıda çok doğru bir video eklenmiş, sen köpek sevme diyei. sevimli dostlarımızın nasıl düşündüğünü merak ediyorsanız izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

videoyu linkleyen "köpekler kendi yavrularını yiyor lan" şeklinde bir ifade kullanmış, fakat pek doğru değil bu. çok nadir olarak anne kendi yavrusunu tanıyamadığında, muhtemelen genetik bir anomali olduğunda bu yavruyu yer. türün korunması için evrimsel bir mekanizma.

bu arada, köpek zekasını küçümsemiyorum. tam aksine. köpekler bize sevimli gelen hareketleri yapmaktan hoşlanır. espri yetenekleri var. insanı güldürürse, o güldürdüğü şeyi hatırlıyor ve tekrarlıyor mesela. ciddi ciddi espri yapıyor.

köpek zekasını asla küçümsemek lazım, kelime öğreniyor, hatırlıyor, duyguları var, fakat sadece insan zekası gibi işlemiyor. bambaşka bir yapısı var.
  • allah belanı versin ruh hastası. senin kurgunu anlayabilir mi o.
    sonra bu köpekler insanlara saldırıyor diyorlar.
  • ben psikolojik şiddet görüyorum malesef.
hesabın var mı? giriş yap