• ancak hiçbir zaman bir köpek sahibi olmamış insanları hüzünlendirebilecek, şaka amaçlı video.

köpek beyni insan beyni gibi işlemez arkadaşlar. yani tencereye iki baş turp koyup ocağın üzerine koyduğunuzda , bu bir insan açısından burada kısa süre sonra bir yemek pişirme eylemi gerçekleşeceği anlamına gelir. köpek açısından böyle bir anlam ifade etmez.

hele hele kendi yavrusunun pişirileceğini düşünüp, olgun ve ağırbaşlı bir tavırla patisini oraya koyup "dur ağa, onu değil, bak ben girdim tencereye, beni pişir" demek. bir köpekten böyle uzun vadeli planlama, altruism falan beklemek?! buna harbiden inanabilnek? ya harbiden insan nesli giderek ot beyinli hale geliyor, puhahaha.

dipnot: aşağıda çok doğru bir video eklenmiş, sen köpek sevme diyei. sevimli dostlarımızın nasıl düşündüğünü merak ediyorsanız izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

videoyu linkleyen "köpekler kendi yavrularını yiyor lan" şeklinde bir ifade kullanmış, fakat pek doğru değil bu. çok nadir olarak anne kendi yavrusunu tanıyamadığında, muhtemelen genetik bir anomali olduğunda bu yavruyu yer. türün korunması için evrimsel bir mekanizma.

bu arada, köpek zekasını küçümsemiyorum. tam aksine. köpekler bize sevimli gelen hareketleri yapmaktan hoşlanır. espri yetenekleri var. insanı güldürürse, o güldürdüğü şeyi hatırlıyor ve tekrarlıyor mesela. ciddi ciddi espri yapıyor.

köpek zekasını asla küçümsemek lazım, kelime öğreniyor, hatırlıyor, duyguları var, fakat sadece insan zekası gibi işlemiyor. bambaşka bir yapısı var.
  • köpek konuşmasa da "etme beyim." sözünü bakışlarda gördüm. bir yeşilçam dramı.
  • yavruları tencereye atarak anne köpeğin psikolojisiyle oynayan ve bunu da paylaşan bir manyak görüyorum sadece.
  • aslında yavrusunun soğan sarımsak kokmaması için bu davranışı sergileyen köpektir. en sonda da birdaha koymaması için iki eliyle kapatıyor tencereyi. hayatınız drama be
  • benim köpeğim olsa aman sen yeme ben yiyeyim der öyle pis boğaz. (bkz: labrador retriever)
  • emekli dayıların facebook açıp izlediği videoları alıp alıp geliyorsunuz buraya. pehhh
  • bu kadar saçma bir şeye üzüleceğim aklıma gelmezdi. :(
  • güzel kurgulanmış, sempatik bir videodur.

spor yapan cin videosu seyrettirsen, altına cinlerden koruyan dua yazarlar. "özgürlükçüyüm ben, din elden gidiyor" desen tek parti iktidar olursun. canım türkiyem.
  • o köpeğin bakışı var yaa! yüreğimi deldi geçti...

kurban olurum o gözlere :(
  • beğeni ve paylaşım almak için hazırlanmış yüzbinlerce videodan biri olan trajikomik video.

trajikomik olan kısmı ise bu tarz videoları ciddiye alan insanların olması.

sebep&sonuç ilişkisi kurma yetisi olmayan bir canlının, bu bağlantıyı kurabileceğini düşünmek, sonrada buna üzülmek ya da bu davranışı takdir etmek gerçekten çok şaşılası bir zihin yapısı.

ayrıca umarım o köpek arkadaş baba köpek değildir. eğer öyle ise büyük ırk bir köpek olan labrador retriever ile orta ırk olan bir cocker spaniel'i çiftleştirmek, anne köpek için ölüme davetiye çıkartmaktan farksız. cehalet paçalardan akıyor efendim durduramıyoruz.

bitti mi? hayır bitmedi. velev ki o köpek baba köpek olmasın. doğum yapmış bir anne köpeğin yanında -(baba köpek olsa dahi)- başka bir köpeğin olması tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok sosyal, psikolojik sorunlara ve viral ya da bakteriyel enfeksyonlara sebep olabilir.

labrador kankamızın yaptığı hareketin elbette başka anlamı var köpek dünyasında. bu videoyu ilk fırsatta yorumlayıp, bilgilendirici bir video hazırlayacağım. o video yayınlandığında buraya bir edit geçerim.
hesabın var mı? giriş yap