• bu yıl da mekanı uniq açıkhava olan festivaldir. 13 ağustos pazar günü 12.00 de başlayacaktır. kadro sağlam, heyecanla bekliyoruz.
  • 8 aylık bebeğimle gidip gidemeyeceğimi merak ettiğim fest. oğlum çekirdekten tanısın moğollar'ı, kurtalan ekspres'i, pentagram'ı istiyorum.
  • gideceğimdir.
  • biletix çağrı merkezinden aldığım teyit çerçevesinde yaş sınırı olmayan bu nedenle yanında ufak bebekleri ya da çocuklarıyla katılmak isteyenlerin önünde bir engel olmadığı ifade edilen etkinliktir.
  • 2016 yılında süper geçmiş olan festivaldir. yavuzcan burayı okur mu denk gelir mi bilmiyorum, hala tarih açıklamamış olmaları bana çok saçma geliyor, tarih açıklanması lazım .
  • sonunda tarihi belli olan çok güzel mini festivaldir.

mekan geçen yılla aynı bilet 40 tl

katılımcı listesi

büyük ev ablukada
    flört
    moğollar
    bulutsuzluk özlemi
    kurtalan ekpres
    murat ilkan & metin türkcan (akustik)
    pentagram
    sahte rakı
    can gox
    palmiyeler
    eskiz
    yavuzcan çetin
    mosquito

edit:

sözlükteki az ilgi biraz üzmüştür. katılacak arkadaşlarımıza iyi eğlenceler diliyorum +2 ile oradayız ayrıca katılımcılar çok çok iyi tıpkı bir önceki yıl olduğu gibi (kıvılcım sen hariç:)
  • +1 arkadaşımla orada olacağız. gelecekler yeşillendirsin biraları tokuştururuz.
  • bu sene (2016) üçüncüsü gerçekleştirilen festival.
    uniq açık hava sahnesinde, ağaçlar arasında, çimenlerin üzerinde nefis bir ses düzeniyle yapıldı. umuyorum hep böyle güzel yerlerde devam eder. böylesi bir festival için mekan çok güzeldi.
    her ne kadar ilki ve ikincisine göre katılımcı listesi görece daha kısa ve zayıf olsa da her şeye rağmen, bu zor, ohal günlerinde gerçekleştirilebilmiş olması çok güzel oldu.
    ancak herhalde herkes uyarılmış olmalı ki, sanki her şey süt limanmış gibi insanlar bir iki laf bile söylemeden 40'ar dakika açıp sahneden indiler. demek dehşet herkese sinmiş... "amacı olmayan metalciler" diye pankart açan gençler de cabası.
    the ringo jets, sahte rakı, gür akad, kurtalan ekspres ve özkan uğur başta olmak üzere katılanların hepsi olmasa da birçoğu kulaklarımızın pasını aldı. bazı sakillikler de vardı. ama olsun... her güzelin eksikleri de vardır.
    her şeye rağmen böyle bir festivale ihtiyaç vardı ve güzel oldu!
  • bu yıl, yani 2016 yazında icra edilen üçüncüsü muazzam geçmiş mini rock festivali.
    etkinliğe 3-5 gün kala mekan değişikliği yapıldı, üstelik uniq istanbul oldu diye üzülmüştük ama, neyse ki vw arena gibi bir kutunun yerine yanındaki yeşilin çiçeğin böceğin içindeki açıkhava konser alanı seçilmiş.
    açıkçası, olaylardan korkup kaçan ve ülkeye gelmeyen müzisyenlerin, iptal olan konserlerin olduğu bir yazda, iptal gibi kolay yolu bir seçmeyip layıkıyla organizasyonu gerçekleştirmiş olanları kutlarım.
    mekan, konserler, ses, ışık, kitle vs hemen hepsi muazzamdı. ilk girişte yaş gurubu küçük bir kaç gruba rastlayınca "lan.." olduk ama ilerleyen vakitlerde; bu çocukların, şarkılara, eşiyle çocuğuyla gelen eski topraklarla birlikte eşlik ettiğini de görünce sevindik, gözlerimiz doldu hatta.
    yavuz çetin zaten bir fenomen iken, sahneye çıkan hemen herkesin ona sarılması, seslenmesi "hala güzel şeyler oluyor, olacak" hissini vermedi mi verdi. özlemişiz.

yalnız organizatörlerin de, konserlere ve festivallere katılan insanlara yolunacak kaz gözüyle bakma düsturundan da vazgeçmesi gerektiğini düşünüyorum.
    yoksa o fiyatlarla yiyeceğini, içkisini yanında getiren ya da başka yollarla edinen ve sayıları hızla artan kitlelere alışmaları gerekecek.
hesabın var mı? giriş yap