• şeyler dedim çünkü bu bir ifade, bir resim, bir davranış biçimi, bir düşünce, bir duygu, bir nesne vs olabilir. örnekleyeyim;

skyler white'a neden orospu dendiğini anlamıyorum.
    <3 bu şeklin ne olduğunu anlayamadım.
    "neyin kafası" ifadesinin nasıl çıktığını, neden kullanıldığını anlamıyorum.
    insanlardaki seyahat arzusunun tutku haline gelmesini anlayamıyorum.
    çocukken neden baklayı sevmediğimi ve yetişkinken neden sevdiğimi anlamıyorum. ne değişti? değişmeden önce neden sevmiyordum?
    maalesef neden yaşadığımı da anlayabilmiş değilim.
    robin williams'ın neden intihar ettiğini de hiç anlayamayacağım sanırım.
    zamanın bükülmesini anladığımı da söyleyemem.
    varsa tanrı'yı da anlamıyorum.
    bir de rüyalar. gerçekten hiç anlamıyorum. insan beyni uyurken neden böyle şeyler üretir ki... çok tuhaf olaylar, komik, trajikomik şeyler. olağanüstü kurgular. rüyalar gerçekten anlaşılmaz sanırım.

uzar liste... aklıma geldikçe eklerim. belki bir kısmını anlamak değil de hissetmek gerekiyordur.

anladığım güzel, çok güzel şeyler de var...
    anlayamadıklarımın bir kısmı benim mallığımdan da olabilir.*
  • çaylaklar
  • buradaki çoğu yazar için bence
    ülkücülük ile milliyetçilik arasındaki fark.
  • insanlar. özellikle dişi olanları.
  • kate upton'un cicikleri
  • - yüksek hız ve düşük kütleye sahip maddenin gözlem altında parçacık, gözlem hali kaldırıldığında dalga davranışı sergilemesinin altında yatanlar...

- (bkz: kuark hapsi)

- (bkz: laplace dönüşümü)

- (bkz: tarsus'taki esrarengiz kazı)

ve daha nice olay... fakat şimdilik bu kadarını bırakıyorum, kesinlikle güncellenmeli tarafımdan.
  • "hayat neden bu kadar acınası ve neden bu kadar vazgeçilmez" eternity and a day.
  • anadolu'da yaşayan büyük çoğunluğun, çocukları ve torunlarının geleceğine dair hiçbir beklenti içinde olmaması ve kaygılanmaması. yoksa bu kadar sefalete rağmen böyle militanca bir akp desteği olmazdı.
  • de bağlacının yanlış yazılmasının neden bu kadar yaygın olduğunu anlayamıyorum.

ki de var.
  • gözünü kırpmadan bakan yabancılar
hesabın var mı? giriş yap