• ... ve buğulu gözlerle günbatımını karşısına alıp kimliksiz bir silüete dönüşmüşken yağmurlu dudaklarından dökülen son cümle şuydu:

"güneş batarken ardından tepelerin
    amına koyayım bütün teletabilerin"
  • filmlerde falan kitabın ilk cümlesinde kitleniyor yazanlar ancak 800 sayfa yazıp sonunu ilkokul kompozisyonu gibi "eöö yani bence böyle" tadında bitirmek de kötü elbet. son cümleyi de düşünmek gerek.

sinek'te jeff goldblum'un çok nefis bi lafı vardı: "i am an insect who dreamt he was a man. but now the dream is over and the insect is awake."

şu sözü filmden duymuş değil de kendim bulmuş olsam, kitabın konusu mühim değil isterse otomotivde kompozit uygulamaları olsun, direkt bununla bitirirdim. kitap bitir, film bitir, istifa ver, sevgilinden ayrıl... e-mail bile imzalanır bununla.
  • yine anlatamadım. ama denedim, gördünüz.
  • bunu yazan tosun , okuyana kosun.
  • tekrar başladığım yerdeyim.
    - iyiyim doktor.

çoklu kişilik bozukluğuna sahip bir karaktere dair bir roman yazma hayalim var, sonu belli de başı nasıl olacak bilmiyorum, teşekkür ederim.
  • son paragrafı ;

ve anladım ki bugün; buraya içimizdeki o boşluğu doldurmaya geldik. buraya aşık olmaya, yanlış insanları sevmeye, yalnızlığı bedenimizin her zerresine zerk etmeye, yedi milyarın içinde yürüyüp, hiç birine çarpmadan yüreğimizi… buraya sonsuzluğun zaman kavramından arınmış olduğunu görmeye geldik, sonsuzluğun bir aşkın gözlerinde başlayabileceğini hissetmeye, buraya cennette tatmadığımız o burukluğu,tatmin etmeyen mutlulukları yaşamaya geldik,buraya kayıp etmenin acısını yaşamaya,bize sunulmuş her şeye yüz çevirmeye geldik…siz buna kısaca yaşamak diyorsunuz sanırım?
  • "her canlı ölümü tadacaktır" al i imran-185.
  • son...
  • yaşamı ölümünden daha acı ile doluydu.
hesabın var mı? giriş yap