• pandemiden dolayı gidemeyen öğrencileri arayıp geri kalan parayı vermeleri için pazarları 4-5 sefer arayan, parayı karşılıksız olarak cebe indirmeye çalışan, kapısından geçilmemesi gereken kurum.
    konuşurken çok güzel ve tatlı dilli iken iş onların istediği gibi gitmediği zaman size kabusu yaşatmaya hazırlar.
  • tanım: uzak durmanız gereken danışmanlık (!) firması.

başvuracağınız vizenin (ya da okulun) size uygun olmadığını iş işten geçtikten sonra söylüyorlar. çünkü baştan söylerlerse kayıt yaptırmayacağınızı biliyorlar ve bu suçu eğitim danışmanına atıyorlar ancak sık eleman sirkülasyonu olduğu için o kişi siz başvurana kadar çoktan işten ayrılmıştır. size en başta yapılan bir katakulli ile kayıt yaptırıp sonucu ne olursa olsun başvurunuzu yapıyorlar.

özetle, kimseye güvenerek veya yüksek google puanlarına inanarak sakın ama sakın paranızı bu ve benzeri firmalara kaptırmayın. naçizane tavsiyem facebook'taki ilgili gruplara katılıp oradaki tecrübeleri ve önerileri değerlendirmeden bir adım atmayın.
  • bursa ve istanbulda şubesi bulunan, ögrencileri cesitli programlar yoluyla yurtdışına yollayan ve 10 yıllık bir gecmisi olan bir şirket.
  • dış işleri bakanlığı da benimle aynı fikirde olacak ki, şu yazı yollanmış gerekli yerlere.

http://mersin.edu.tr/…es/dışişleri bak.yazısı_1.pdf
  • ankara`da faaliyet gösteren eğitim danışmanlığı firması. büyük ve ciddi imajı vermeye çalışıyorlar, ancak ne telefon ile, ne de mail ile ilgili kişiye ulaşabiliyorsunuz. sizden para alana kadar telefon ile her daim taciz ediliyorsunuz. para odaklı ve uzak durulması gereken bir müessese.

edit: wat vizesi iptal olunca 40 takla atıp, öğrencileri meksika üzerinden göndermeye çalıştılar. iptal edenlerdendolar bazında bir ton kesinti yaptıktan sonra para iadesini aralık! ayında yapacaklarmış. bir kez daha altını çizerek uyarmak istiyorum: uzak durun, uzak durun, uzak durun!

2. edit: paramızı zor bela aldık, bir sürü kesinti yaptılar. her an batabilirler. hesaplarıma göre milyon dolarlar geri ödemeleri gerkiyor. mağdur olan ve iade talep eden kişi sayısını yanlışlıkla ağızlarından kaçırdılar. sakın tuzağa düşmeyin.
  • kardeşim için work and travel programı ararken karşılaştığımız ve şu anda görüşme aşamasında olduğumuz şirket. şirket ile ilgili bilgisi olan suserlerden yeşillendirme bekliyorum. şimdiye kadar yaptığımız görüşmelerde oldukça pozitif bir imaj çizdiler ancak görülen o ki zamanında büyük problemler yaşatmışlar öğrencilere. yakın zamanda kendileriyle herhangi bir münasebeti olan varsa, bir mesaj kadar uzanığınızdayım.
  • sakın diyorum. bir arkadaşım bunlarla kanada'ya gitti. kapıda ırkçı polis çocuğun hayatını kaydırdığı gibi yero'nun bilgisiz çalışanları da tuzu biberi oldu, çocuğu ortada bıraktılar.

hayatınızın kararmasını istemiyorsanız sakın bunlarla çalışmayın ve kanada'da ilac'a gitmeyin. 3 kuruş paranız var onu da bunlarla çar çur etmeyin, başınıza bir şey gelir de okuldan falan ayrılayım derseniz yero paranızı gasp etmek için elinden gelen herşeyi yapar. akıllıca tercih yapın.

o google'daki yorumlara da aldanmayın. milletin vizesi çıkınca 50 kere arayıp yorum yazdırıyorlar. konu hakkında detayları ekleyeceğim.
  • bende bu firmadan memnun kalmadım.

danışmanları yarı bilgili ve kendini yetiştirmemiş kimseler.

bir danışmanın öğrencinin imkanları dahilinde ona seçenekler sunarak yönlendirmesi gerekir.
    bunlarınsa yaptığı hangi ülke diye sorup, o ülkedeki anlaşmalı okullarına yönlendirme yapmak.

eğer araştırmacı, ince eleyip sık dokuyan biriyseniz, savuracak paranızın olmadığını anlıyorlar ve ona göre muamele ediyorlar.
    tavsiyem elinizdeki ile en iyisini yapmak istiyorsanız bu firma ile çalışmayın.

dinamik, ışıltılı, marketing tuzakları ile dolu bir kurum.
    ayrıca hiçbir şekilde yazılı olarak taleplerinize dönüş yapmıyorlar, telefonda laga luga ve hayal tacirliği.
  • aradığımda yarın döneriz dediler 10 gün sonra çaldırıp kapattılar. aradığımda sonra ararız dediler. e kardeşim sen arasan da ben açarmıyım sence. (bkz: şikayetvar) göz gezdirmenizde fayda var.
hesabın var mı? giriş yap