• salatanın aslında yemeklerden önce iştah açmak ve mideyi yemeğe hazırlamak amacıyla yendiğini bildiğinden dolayı böyle bir şey yapıyor olabilir. acaba çok biliyormuş gibi ukalaca ona öküz diyen hadsiz insanları sallıyor muymus? sormak lazım...
  • öncelikle yemek yemesini bilen, kendisini öküz diye nitelendiren şahıstan daha öküz olmayan kişidir.

salata iştah açıcıdır. neredeyse türkiye'den başka hiç bir memlekette salata yemekle yenir diye bir kaide yoktur. hatta ve hatta yemek esnasında yenen salata yemeğin tadına etki edeceğinden tercihen ana yemekle salata arasına bir de ara sıcak eklenir. neyse bir de sana ne lan sana mı soracak salatayı ne zaman yiyeceğini demek var kısadan.
    (bkz: sana ne lan yarraam)
  • pahalı mekanlarda göremezsiniz bu tipleri diyen ve ordövr olayından bihaber insanın kaba düşüncesi. o mekanlardaki iştah açıcı olarak sunulan mezelerle kebapçıdaki salatayı bir mi tutuyorsun derseniz, kebapçının size havyar ikram edecek hali yok derim. ayrıca evlenilecek insanın bu şekilde teste tabi tutulması önerilmiş. ya sen sevdiğin insanın karşında iştahla yemek yemesini izlemenin zevkini bilmeyen biri olarak sevme de evlenme de zaten. git salatadan eksilen sebze tanelerini hesapla. ruhsuz.
  • kaçın salatanın sahibi öküz geldi, salata yemelik değilmiş göstermelikmiş herhal ne bilek bi daha abanmayız kardaş dediğim iddia.
  • benim bu öküz. çok acıktıysam ve yemeğe kadar atıştırma şansım da olmadıysa şekerim düştüğünde içimden hulk çıktığından itinaya salatadan bir kaç çatal alır hatta çöp şişcideysem acılı ezmeye de itinayla yumulur, sumaklı soğana da bir gözgöz kırparım. eğer ben daha ilk çatalı alamadan biri bana öküz derse orayı başına yıkar, lokantayı onun götüne sokarım, bir kaç çataldan sonra sadece bir kaç masayı kafasına geçirir, 4 - 5 çataldan sonra ağzının ortasına sandalyeyi geçirir ama yemekten sonra derse şeker normale döndüğünden "sanane len" der geçerim. açken ben gerçekten ben değilim işte.

ayrıca kızlardan rica ediyorum beni evlenecek erkek testine sokmaya çalışmayın, açken öküz olsam da tokken pamuk gibi ve evli çoluk çocuk sahibi kadınım lan ben, saçmalamayın allah aşkına!
  • yakın zamanda medeniyet denen şeye sahip olmayan kürtlerin (bkz: salatayı kürtlerin bulması) başlığını açacak olmasını bizlere gösteren başlık..*
  • nazarımda içki içmediği halde mezeye yumulan insan modelinden daha şerefsiz değildir.
  • yemek söylemeden önce salata söylerim. salatanın menüde yer almadığı, yemeğin yanında standart geldiği mekanlarda salatayı önden getirin derim. (bkz: adana)

ha öküz kim o zaman? salatanın masaya konulma amacını bilmeyen kimse o tabi ki.
  • salatanın bildiğin aperitif yiyecek olduğunu bilen öküzdür. lan o öküz bile biliyor ki salata aslında yemekten önce yenir. sen niye bilmiyorsun şimdi bunu sorgula.
  • aç ve boş midesine adanayı , yağlı dana bonfileyi abanmayan , çok da sağlıklı bir şey yapan öküzdür. görgü anlayışınızı sevsinler.şekil şekil diye öleceksiniz.
hesabın var mı? giriş yap