• gayet dogal bir olgudur cunku hic bir disi (hatta bunu insan yapalim, baslik disileri kastettigi icin disi kelimesi kullanmis olalim) yemek yapmayi bilmek zorunda degildir, hele baskasi icin bunu bilmek zorunda hic degildir (eger meslek olarak secmeyi dusunmuyorsa)..kisiler eger acliklarini bastirabilmek icin baska metodlar bulamiyorlarsa, kendi secimleri dogrultusunda yemek yapmayi ogrenebilirler, bilip bilmemeleri kendileri haric kimseyi irgalamaz..
  • yemek yapmayı bilmeyen kız kendisi için çözümler bulmuş, karnını öyle doyuruyor demektir. kişi kendisi için yemek yapar, yapamazsa aç kalır. bu tamamen kendisinin problemidir. önüne tarif konulan kişi tarifte yazılanları okuyup kavrayabilecek kapasiteye sahipse yemek yapabilir. işi gücü yoksa yemek yapmayı kendisi için değil de başkası için öğrenmeye çalışabilir. o kişinin kendi seçimidir.
  • üniversite yıllarını annelerinin şefkatli kanatları altında geçirdiklerinden yemek yapmayı öğrenmek zorunda kalmamış kızlardır. genel olarak, ortalama bir erkek gibi makarna haşlamayı ve yumurta kırmayı bilirler. evlendiklerinde önlerinde üç seçenek olur, ya yemekleri kocalarına yaptırırlar, ya yemek yapmayı öğrenirler, ya da az yiyip hizmetçi tutarlar.
  • özgürlüğüne düşkün kırılgan tiplerdir.. eğlenmeyi sever, evde sütyensiz gezerler..
    (bkz: evde sutyensiz gezmek)
  • yemek yapmasını bilmek zorunda olmadıgına kanaat getirdik. bu durumda hanım kızımızın aile butcesine yuk getirmeyecek bir $ekilde (burda aileyi yeni evlenmi$ hanım kızımız ve bey oglumuz sabit tuttum) beslenmesi ya da yemek bulması/tedarik etmesi gerekmektedir. yapılan ara$tırmalar gostermi$tir ki bu hanım kızlarımız yemek yapmama ozgurluklerini eve yemek yapabilen hizmetci ya da ahci alarak cozmeyi dusunmektedirler. bu yuzden bu kızlar cok calı$an, ozverili, dolayısıyla para kazanan, alı$veri$i seven ve ananas suyu seven erkeklerle evlenen tiptedirler ki ya$adıkları ev de buyuk olacaktır (tuttu bi kere hizmetciyi, ev de buyuk olur tabi).
  • seksi kiz
  • bizler ki anneannelerin babaannelerin o muhte$em dolmalarını, pilavlarını, tur$ularını yemi$iz; zannedilir mi ki mahrum kalabiliriz bunlardan. nassıl tamah edebiliriz kalitedeki du$u$e?. $uphesiz ki soyunun yemek yapma becerisini devam ettiren kızlarımız odullendirilecektir, turk mutfagı ilelebet ya$ayacaktır.
    (bkz: yeni baslayan erkekler icin yemek yapma sanati)
  • olmaz olsun...

ha, bilmiyorsa ama uğraşıyorsa, "ben yemek yapıyorum, sevdiğim adam yiyecek, yaşasıııın" diyorsa, itinayla, özenle çabalaıyorsa, alnından öperim onu; fakaaat, zoruna gidiyorsa uğraşmak, baştan savıyorsa, öğrenmeye bile yeltenmiyorsa, kendine yemek söylesin, ben annemin evine giderim kardeşim.
  • acımasız olmamak gerekir..
    (bkz: yagda yumurta)
    (bkz: makarna)
    (bkz: salata)
    (bkz: hazır pizza)
hesabın var mı? giriş yap