• uzun zamandır açmak istiyordum bu başlığı ama bir türlü fırsat bulamadım. bugüne kısmetmiş.

yemeksepeti malum açıldığı günden beri online yemek siparişinde 1 numara. ara ara rakipleri çıksa da bugüne kadar kimse karşısında durabilmiş değil. piyasada tekel yani.

son birkaç yılda farketmişsinizdir joker indirim diye birşey getirdiler. bilmeyenler için; yemeksepeti size bir veya birkaç restorant öneriyor ve siz bu restorantlardan yaptığınız 40 tl lik siparişe 25, 70 tl lik siparişe 45, 120 tl lik siparişe ise 70 tl ödüyorsunuz. ilk bakışta çok avantajlı bir kampanya gibi duruyor. her çıktığı vakit insan değerlendirmek istiyor. biz de tabii öyle yapıyoruz.

sonrasında normalde sipariş verdiğimiz restoranların joker indirim verdikleri zaman ürünlerinde ciddi bir değişiklik olduğunu farkettik. yani firma normalde aldığını dönere 200 gram ekliyorsa joker indirim esnasında porsiyonu büyütmenize rağmen 100 gram döner gönderiyor size. aynı durum pizza için de geçerli. adamlar normalde hazırladıkları pizzaya ekledikleri malzeme ile joker indirim halinde verdikleri pizzaya ekledikleri malzeme arasında yarı yarıya fark oluyor.

bu durumu ara ara farkettim ama önemsemedim. en son 2 porsiyon döner istediğim bir restoranttan yarım porsiyona yakın döner gelince eh dedim. artık yeter.

yemeksepeti ne bu şikayetimi birkaç defa ilettim ama normalde müşteri ilişkileri oldukça iyi olan yemeksepeti joker indirim konusundaki şikayetleri sallamadığını farkettim. müşteri temsilcisine mail olarak dönerin resmini atıyorum ama nafile.

bu şark kurnazlığını ortaya koymak lazım. yemeksepeti indirim yapıyorum kisvesi altında açıkça müşterilerinin kazıklanmasına göz yumuyor.

edit: imla ve ay-yıl olayı.
  • yemeksepetinin degil restoranlarin uckagididir. ayrıca bir kac aydır var denilen joker indirimi nerden baksan en az 4-5 senedir bulunmakta.
  • rezalet anlatımı: 8
    rezalet boyutu: 5
    hak arama: 8
    beslenme alışkanlığı: 1
  • çünkü yapılan indirim için kararı yemeksepeti veriyor ama indirim restoran tarafından yapılıyor. indirimi yemeksepeti karşılamıyor. hal böyle olunca sırf firma ile anlaşması var diye restoran o indirimi yapıyor. bazı restoranlar da o zararı kapatmaya çalışıyorlar.

hergün yemeksepetinden sipariş veren birisi olarak söylüyorum, siparişi getiren eleman, abi siparişi telefonla verin, verdiğiniz siparişten yemeksepeti komisyon alıyor diyor. yemeksepeti açıkçası hiç maddi kayıp yaşamıyor.
  • aynı şekilde limiti tamamlamak için 4-5 kutu meşrubat eklediğinizde restoranın sizi arayarak kalmadığını söylemesi gibi saçmalıklara neden oluyor. kebapçıda kolanın bitmesi neredeyse kahvehanede şekerin bitmesine denk. tabii yemeksepeti ile iletişime geçtiğinizde herhangi bir aksiyon almıyorlar. ya bu indirimden vazgeçsinler ya da doğru düzgün bir kontrol mekanizmaları olsun demekten başka bir şey yapamıyoruz biz de.
  • yemeksepeti ile ne alakası olduğunu anlamadığım üçkağıt.
  • 19:00-21:00 saatleri arasında pek çıktığına şahit olmadığım joker indirimin gramaj azaltılarak yapılan kurnazlığı. ne yazık ki joker indirim yapan restoranların anladığım kadarıyla çoğu bu joker indirimini istemiyor. çünkü joker indirimini kullanarak bir sipariş verdiğinizde, bir sorun çıkartıp ya gödnermiyor ya da sorunlu gönderim sağlıyorlar. en azından oturduğum lokasyonda böyle.

normalde sürekli sipariş verdiğim mekanlar, joker indiriminden sipariş verdiğimde, sizi şu şubeye yönlendirdik, sürücümüz yok gönderemiyoruz, istediğiniz ürün elimizde yok vs. sebeplerle sürekli sorun çıkarıyorlar. e kardeşim madem istemiyorsun, joker indirimine dahil olma sen de çok basit. müşteri memnuniyetini sikip atıyorsun bu şekilde farkında değilsin.
  • kesinlikle beklediğim başlık budur...

sırf joker indirimimi firma arayıp yalandan iptal ettiler diye bilmem kaç senelik üyeliğimi kapattım.

burada yemeksepeti ile ilgili bir başka başlıkta konuyu dile getirince de özel mesajdan ulaşıp size istediğiniz yerden indirim verelim diyorlar.

benim kendilerine anlatamadığım nokta şudur...

firma kafasına göre arayıp iptal edebilecekse siparişi sen kimin tarafındasın... benim üzerimden para kazanırken benim hakkımın yenmesini seyredecek misin... hiç kusura bakma ama üyeliğimi sildim.
    ve hatta şirketimdeki bilgisayarın da host dosyasına yemeksepeti.com yazdım... tövbe açmıyor artık yemeksepetini...

varsa lokantanın broşürü oradan sipariş verin gençler... yada canınız ne istiyorsa yazın internete size en yakın lokantanın telefon numarası çıkıyor nasılsa...

onlar bizi savunmuyorsa firmalara karşı ne anladım yemeksepetinin varlığından...

not: 1 torba kömür verir gibi teklifler yapmayın buradaki mağdurlara... haklı olduğumuz noktada bizim yanımızda olun yeter...
  • ben de şüphelenip 1 kilo jokerli çiğ köfte tarttıydım, tam 1 kilo çıkmıştı.
  • burada yemeksepeti nin hatasını bulamayanlar olmuş.

şimdi arkadaşlar biz neden yemeksepeti ni tercih ediyoruz?

maksadımız arada kurumsal bir şirket olsun. restorant bizi öpmeye kalktığını sesimizi duysun ve hakkımızı korusun. aksi durumda her firmaya artık her an ulaşmak mümkün. ancak firmanın size yaptığı artistlikle yemeksepeti ne yaptığı artistlik arasında himalayalar kadar fark var.

burada söylemeye çalıştığımız yemeksepeti nin restorantla birlikte müşteriyi kazıklamasıdır.

zira hiçbirimiz yemeksepetinden bir indirim beklemiyoruz. zaten sipariş veriyoruz.

ancak sen indirim yaptım deyip normal verdiğinden daha bayat, daha az porsiyonlu veya daha kötü malzemeden oluşan yemeği indirim kisvesi altında müşterilere gönderirsen orada bir dur hafız.
hesabın var mı? giriş yap