• orduda tarafsızlık ve sekülerlik ilkesini çatır çatır çiğnemiştir. anayasada da belirtildiği gibi insanlar türkiye cumhuriyeti'ne din bağıyla değil, vatandaşlık bağıyla bağlıdır. esas olan duygu vatanseverliktir. sen böyle kafana göre riyakarca işler yaparsan, yemek dualarını değiştirirsen, cenaze törenlerinde segah tekbiri çaldırırsan, subaylarına cihat şiirleri okutursan, kendi dünya görüşünü insanlara dayatırsan, daha sonra o kıtada hazırolda bekleyenler arasında bulunması muhtemel deist, ateist, agnostik, tengrici, şaman, rum, yahudi, ermeni ya da alevi kökenli olup da türk ordusunda zorunlu askerlik hizmetini yerine getirmekte olan bir vatandaşa, "bizim bir emrimizde gözünü kırpmadan canını vereceksin" dediğinde o kişinin içinden "nah veririm sizin kafanızdaki insanlar için canımı" diye geçirebileceğini de hesaba katacaksın ve buna kızmayacaksın. aidiyet böyle oluşturulmaz. çok yanlış yapıyorsunuz.
  • ışid tarafından, cihad adına diri diri yakılan iki askere bırak allah'ı milleti bile sahip çıkmadı. oradan kendine pay biçsin.
  • benim işime gelen davranış.

kimse kusura bakmasın ama ben bu iktidar için askere gidemem. şehit falan hiç olamam. benim vatanım evimdir*, düşman evime girmeden kılımı kıpırdatman. eğer varsa imkanım taşırım evimi başka yere.

madem kardeşim siz cihat istiyorsunuz. o zaman müslümanları ve kendi mezhebiniz olanları alırsınız savaşırsınız. ben sizle aynı yolda yürümem. bizi almayın askere olsun bitsin. gerekirse yok cizye vergisini ödeyelim.

mesaj kutumun komikliklerle dolamsı editi: imla. cizre vergisi değildir o.
  • inançsızlara askerlik zorunlu olmasın o zaman. niye ben başkasının ideolojik savaşına hizmet edeyim ki?

tanım: türk vatandaşını yurtsuz bırakacak ayrımcı hareketler.
  • tsk subayı değildir, jandarma subayıdır, anlayın artık bunların farklı şeyler olduğunu çünkü gün geçtikçe daha da derinleşecek bu ayrım.
  • ateistlere askerlik yapmama özgürlüğü verilse, ülkenin %90'ı ateist olur.

o kadar cihatçıyız.
  • askerleri cihatçilar tarafından yakılan orduda olmuştur. ne desek gg sadece aşağıdaki bkz ile yetinelim. bir asker çocuğu olarak göz yaşlarımızı bir kez daha içimize akıtalım ve bekleyelim her cihatçının sonu 800 yıldır nasıl geliyorsa bunların da sonunun o şekilde gelmesini.

(bkz: yakışmış)
  • yakın zamanda yaptığım askerlikte yaşadığım bir olayı aklima getirmiştir. doğu'da kritik olarak belirtilen 9 ilin birinde askerlik yaparken alayın içine mescit yapılması kararı aliniyor. alay komutanı da bir zaman sonra hızlıca inşaat bitirilsin bayram namazını orada kılacağım diyor. bayram namazı sabahında koğuşta görmediğim kadar astsubayı bir arada görüyorum, kamuflajlar 10dk ya giyilsin herkes bayram namazına gidecek anonsu düdük sesleri ve dolaplara vurma sesleri ile ortalığı yıkıyorlar. neyse diyoruz bayramdır normalde de gidecektik hadi gidelim ama koğuşta yabancı ulkeden bir arkadaşımız da var müslüman degilim ben hic namaz kılmadım gelmiycem diyor. astsubaylar geleceksin tabii dinsiz falan diyorlar araya girmeye çalışsak da nafile. gidiyoruz bütün rutbeliler gelmiş on sıralar doldurulmuş biz de geçiyoruz arkalarına, alay komutanı geliyor en öne geçiyor yeri hazir mescitte protokol olduğunu öğreniyorum o gün. habire fotograf cekiliyor surekli flash patliyor. bir tane er bulmuşlar ben hocayim demiş herhalde o kıldıracak namazı neyse tarif ediyor önce ama sonra yanlış kıldırıyor. farkeden 3-5 arkadaşız.diğer herkes zoraki gelmiş gibi ve umrunda değil. neyse en son alay komutani çikolata kolonya tutturuyor bir ere ve diger rütbeliler sıraya geçip mescitte bayramını kutluyorlar ve tabii ki fotoğraflar cekiliyor.
    bu entryimde de değişiklik olsun yorum yapmiycam, canli canli yorumumu da devrelerim almisti zaten askerlikte usluba uygun olarak...
  • türk silahlı kuvvetleri islam'dan çok önce vardı, hiçbir değer islamla beraber kazanılmadı. bu şiiri okuyup-dinletip askere bir çeşit gaz vermeye çalışan bir rütbeli ve hatası var. bu vatan için can veren rum, ermeni, ateist, şaman, musevi, hristiyanlar var ve ordu bu tüm farklılıkların toplamıdır. sırf bir ateist olsa bile bunu yapamazsın, yapmamalısın. sonra belli kesim askere gelmeyince vatan sevgisi üzerinden dem vuramazsın.

ama gel gör ki askeriye tümüyle bu zihniyetin elinde. bunların elinde 12 ayım ziyan oldu. eskiden bir şekilde doğru yürüdüğünü sandığım askeri ortamın ne kadar çürük olduğunu gördüm. her yerde herkese de anlatıyorum. bu görüntüler de beni hiç şaşırtmadı.

özel kuvvetler arazide aç susuz yakalandı, genel kurmay başkanının boğazı palaskayla sıkıldı, onlarca rütbeli linç edildi, bir o kadar da kaçtı (fetöcü yada değil bu ülkenin askeri eğitiminden geçti), o kadar gelişmelere rağmen pkk ve türevleriyle olan mücadelede kayıp sayısı azalmamakta aksine artmaktadır. bunu sebebi işte bu zihniyettir. savaşın belli kabiliyetler ve teçhizatlarla birlikte akılcı düşünmenin, fenle-bilimle harmanlanarak kazanıldığı bir gerçektir. bu gaipten gelecek yardım ve şefaat umutları askeri kaliteyi bugün koşullarında yok eder.
hesabın var mı? giriş yap