• şu sıralar sinemalarda olan burak serbest filmi.

''yerli sinemanın iki ucu olan festival filmi ve vizyon filmini bir araya getirme amacı güden bir dram yapımı'' denmiş
  • fragmanından konuyu çıkarmakta zorlandığım film ama sürükleyici de gitti fragman. lan resmen 2 uç bir araya gelmiş fragmanda. tebrikler serbest.
  • --- spoiler ---

bir annenin içinde olduğu bir ev, koku. artık ait olmadığın bir düzen. sevgi, sevgili. takık bir düşkünlük. kadın. güzel bir kadın. masumiyet. en temiz haliyle beraber uyunan bir yatak. koltuk. saçma sapan renkler ve huzur...
    --- spoiler ---
  • karavan almayı, karavanla gezmeyi hatta karavanda yaşamayı düşünenler varsa ve fragmanda sırf karavan var diye izlemek isteyen olursa yavaşça o isteği yere indirip orda bıraksın. çünkü filmin karavanla ilgisi yok, aslında filmin hiçbir şeyle ilgisi yok.
  • --- spoiler ---

ben 33 yaşındayım kaan.. 1-2 sene öncesine kadar evlenmeyi falan düşünmüyordum. çünkü çok kötü bir ilişki yaşamıştım ve canım çok yandı. korktum anlıyor musun? etrafımdaki hiçbir adamın içinde sevgiye dair en ufak bir şey olmamasından korktum. sonra seninle tanıştık.. sen o kadar iyiydin ki, ben senin şefkatine hayran kaldım. o şefkatin ikna etti beni. ama şimdi bakıyorum da benim o şefkat sandığım şey aslında korkuymuş. başkaları senin üzerine basmasın diye seni iyi ve sevecen gösteren bir şeymiş. kusura bakma kaan ama bu saatten sonra sana saygı duyamam..

--- spoiler ---

yaklaşık 2 dakikalık bir yeri filmin.. kısacık ve çok net bir görüntü.
  • ailesi trafik kazasında ölen bir gencin bunalımı, kendince çözüm arayışı, aşık olması ve babaannesinin hayattaki tek tutunacak dalı olmasını işlemiş ama en önemlisi de filmde farkında olmadan empati duygusunun, hayattaki yalnızlıklarımızın sindire sindire bize anlatılış şekliydi. ben beğendim filmi. çok masum ve güzel, yer yer de çarpıcıydı. tıpkı hayat gibi.
  • olmamış film. güzel yönetmenlik ancak kötü senaryo içeriyor. filmdeki ana karakter kayra'nın bireysel oyunculuğu çok başarılı olsa da 2. karakter sertaç(sercan da olabilir emin değilim) karakteri çok başarısız bir oyunculuk sergiliyor. yol filmi desem değil, aşk filmi desem değil, drama desem eh biraz.. herşey çok askıda ve yarım kalmış. bu yüzden beğenmedim. puanım 5/10
  • adının çok güzel olmasına rağmen içeriği çok kötü olan film
  • başrolün oyunculuğu dışında izleten bir yanı yok nezdimde. yalnızlık ve karamsarlık duyguları güzel işlenmiş fakat filmde bir bütünlük olmadığı için havada kalıyor. son sahnede ya da ana fikir olarak bir yere bağlamasını umdum fakat eksik kalmış. 4/10 veriyorum.
hesabın var mı? giriş yap