şükela:  tümü | bugün
196 entry daha
 • 2012-(2.500 ) şantiye
  2013-(askerlik)
  2014-(3.000) şantiye
  2015-(4.000) ~devlet~
  2017-(5.000 ~devlet~
  2018- <geçen hafta işi bıraktım.>
 • 2senelik inşaat mühendisiyim 1 sene sadece sigorta yol parası ve öğle yemeğine çalıştım onun dışında sadece ihtiyacım oldukça harçlık istedim şu an aynı şirkette 3500+agi ye çalışıyorum altımda şirketin verdiği sıfır km pikap yemek ve ev kirası masraflarım full şirketten yeter ki işinizi iyi yapın iyi mühendis olmaya çalışın kendinizi geliştirin gerisi zaten kendiliğinden geliyor
 • gaziantep üniversitesinde özgüven basıyorlar herhalde sürekli öğrencilere. antep'te zaten 6-7k alamazsın da, istanbul'a gelip itü boğaziçi yıldız marmara koç sabancı vs. bunlardan sıyrılıp 6-7k maaş alacağını hayal edebilmek büyük iş. daha odtü bilkent hacettepe gazi ankara ege 9 eylülü saymadım.

  tanım : vasıfsız biri için 6-7 k olmayacak maaş.
 • ulan bir de açız, kriz var öldük bittik diyorsunuz herkes maşallah 6-7 bin tlden aşağı almıyor. herkes aselsan, tai, koç grubu, ford gibi yerlerde çalışıyor. demek ekşideki tek fakir mühendis benim vay be.
 • 2017 yılında mezun oldum, 6 aydır istanbulda bir şirkette yazılım müh. yapıyorum. 3200 net +ticket+30 tl de otomat hakkı var, insan gibi çalıştırmıyorlar, gecesi gündüzü yok, başarılar görünmüyor, hatalar anında yüzüne vuruluyor, projeler yetişmiyor, prim yok ekstra mesai ücreti yok, 8-5 çalışma saatleri ama saat 5 te çıkınca müdürler tip tip bakıyor, evden çalışsan ayrı dert, çoook dertliyim sözlük, hiç mutlu değilim, arkadaşım yok, derdimi dinlicek anlıcak insan yok, bu değil,olmamalı, dayanmak zor...
 • lüksemburg'da yaşadığımızı sanmama neden olmuş bir muhabbet. yeni mezun ve iş tecrübesi 0-1 yıl olan bir mühendise 3000-3500'ün üstünde veren yer yok bu ülkede. bulursanız bana da söyleyin.

  (2 yabancı dili ana dili gibi bilen, istanbul'da yaşayan, iyi okullarda okumuş, bahsi geçen maaşlarda pozisyonlar bulabilmek için her türlü taklayı atmaya hazır yeni bilgisayar mühendisliği mezunu...)
 • çalıştığım şirkette inşaat müh için konuşursak yüzlerce başvuru arasından işe alınacak kadar şanslı ise 6 gün mesai ile 2.000 tl gibi bir rakamdır.
 • tmmob tarafindan belirlenen minimum deger brut 3750 tl'dir. bence makul rakam. mutlaka talep edin.
 • babam 25 senelik maden mühendisi ve aldığı maaş şu an 4.500 tl. peki neden bu kadar düşük? öncelikli sebep çok fazla yeni mezun olması ve işlerine sadece adamın imza yetkisinin yaraması gerisi önemli değil nasıl olsa mermerde ocak kendi kendini satıyor. bundan 3 sene önce 12.500 tl maaş alıyordu adam çömezlere imza yetkisi olayı bir geldi maaşlar direkt dip. 2400 tl sanırım minimum imza parası limitiydi bu gözler 500 tl'yi elden teslim eden mühendisler gördü.
 • ne iş olsa yaparım diyerek
  uzmanlık alanını seçmeden ilana başvuruyorsan
  görüşmede para çokta önemli değil diyorsan
  1.6k
  az biraz konuşacak kadar birşeyler bilip bunu satıp istanbul ankara izmir kocaeli vb yerlerede giderim dersen
  4k-7k
  yukardakilere sahip vw yaşadığın şehir için diretiyorsan
  2-3k
191 entry daha