• (bkz: mehmet okur)
  • sözlük yazarlarının bazılarının evinde kan çıkmasına neden olabilecek buton. şöyle ki "ahandas! ben okur olarak kayıt olcam" diyen bir ablayı veya kardeşi "lan beni siteden attıracak mısın ulan, sen aynı ip'ten gir siteye de benim de kullanıcı kaydım götüme girsin" şeklinde çıkış yapma zorunluluğu kaçınılmaz.

sözlük yazarlarının "ulan millet yedi sülalesine şukela/çok kötü butonunu kullanma baskısında bulunacak" korkusu ise biraz anlamsız, çünkü her şeyi kötüye kullanmak mümkün, bu tip korku veya kaygılarla sözlük yerinde saydırılmamalı, yenilik gayet olumlu karşılanmalı.
  • an itibarı ile sözlüğe eklenen son düğme.

kayıtlı okur alımı başlamış. sözlüğümüze hayırlı uğurlu olsun.

kayıtlı okurların entry'leri oylayabilecekleri ve "theme" kullanabilecekleri belirtiliyor kayıt formunda.
  • yaradana sığınıp yardır denildiğinde,

kayit formu (s-42):

sozlukte kullanmak istediginiz nick (ozel i$aret ve turkce harf iceremez, kelimeler arasinda bo$luk barindirabilir, tamamen kucuk harftir, en fazla 40 karakter olabilir (niye bilmiyoruz) "michael jackson", "stratosfer", "2600", "1000 atli akinlarda sen olmayan cocuk" hep buna uygun nicklerdir)

e-mail adresiniz. (kullanici $ifreniz bu e-mail'e gonderileceginden dogru duzgun yazmaniz onemlidir. kayit esnasinda sorun ya$amamaniz icin hotmail, yahoo yerine pop3 tabanli e-mail hesabinizi kullanmanizi oneririz. e-mail adresiniz spam gibi sacmaliklarda kullanilmayacak, sozlukte ba$kalari tarafindan gorulemeyecektir)

ki$isel bilgiler (bunlar fbi kayitlarini tamamlamak icin kullanilmaktan ziyade kullanici hesabinizin ele gecirilmesi halinde ilgili kullanici hesabinin sahibi oldugunuzu kanitlamak icin gerekecektir.)
    ad soyad
    dogum tarihi cinsiyet kadin/erkek/degil

şeklinde bi formu olduğu görülmüş kayıt şeysi.

not: ben bir düşüneyim dedim tabi, ilgililere, daha çok da yetkililere duyurulur*.
  • ekşi sözlüğün ana sayfa butonlarından birinin adı olup, eleme turunu geçenlerin kayıtlı okur ünvan ve yetkilerini kazandığı yolun başlangıç noktasıdır.
    eleme turunda "kayıtlı okur adayı" için görünen bir tehlike yoktur. sınavlarda "örtmenim, sadece adımızı yazarsak kaç puan alırız?" yaklaşımında olan zihniyetin en yüksek verimi alabileceği sektörün altın anahtarıdır.
  • ek$i sözlük pazarını biraz daha büyütme butonu.
  • potansiyel yedinci nesil yazar
  • kuralları okuduktan sonra, "valla billa okudum anladım, söz burdaki uyarılara kulak asıcam" deme onay kutusunu da işaretleyince devam için basılması gereken buton olayı bitirmiştir. yapana selamlar, sevgiler
  • okurların theme secebilme ozelligi goz onune alınırsa, patavatsızca akıllara geldigi uzre pazar buyutmek amaclı deil, sozlugu geliştirmek icin yapıldıgı anlasılacak fasilte.*
hesabın var mı? giriş yap