• minik bir girizgah yapayım. en son 2016 yılında sevgilim oldu. o gün bugündür, ufak tefek flört girişimlerinden öteye gidemedim. başlıkta "yeni sevgili" ibaresi geçmesine rağmen benim gibi flörtten ötesini göremeyenler konudan muzdarip olabilir, lütfen bizleri de aranıza alın.

kimseye, "eee aslanım, koçerom, anlat bakayım 2017 yılının ocak ayında kiminle beraberdin? peki ya 2018 yılının 13. cumasında?" deyu sormamama rağmen, muhabbet bir şekilde eski sevgiliye geliyor. kimin kimle birlikte olduğu, eski sevgililerin isimleri, neden ayrılındığı, kaç yıl, ay, gün ve saat birliktelik yaşandığıyla allah çarpsın ilgilenmiyorum. ilgilenmediğimi ısrarla söylerken bir bakmışım, yastık kılıfı geçirirken adamın eski sevgililerini tekrar tekrar dinliyorum. şağa ediyorum, elbette sormadığım halde eski sevgililerini anlatan insanlarla yastık kılıfı geçirecek samimiyete ulaşamıyorum.

keşke çiçekli nevresim takımını yatağa gere gere geçirebilseydik. nevresimin uçları havada kalsaydı. ben "olmadı da" şive taklidi eşliğinde kılıfı tekrar geçirseydim. yatakta yuvarlansaydık sonra. o ara yine eski sevgilini anlatsaydın, ben de anlattıklarını gavad gibi gülümseyerek dinleseydim... aranızı yapsaydım belki. "aşkım kıza öyle denir miydi yaaa, neyse canın sağ olsun, eee esra'yla noldu onu anlat bakim" deseydim, akıl makıl verseydim. bi dahakine artık...

konu ne ara eski sevgiliye geliyor anlamıyorum. konu açılır açılmaz emekçi cj kardeşimin, "ah shit here we go again" sözü düşüyor aklıma. eski sevgilileri dinlerken kürdanla dişimi karıştırasım geliyor. hayatı, evreni, pan galaktik gargara bombasını ve 42'yi düşünüyorum. sonra güzel sözler, iltifatlar gözlerimin önünde vogon şiirine dönüşüyor. karşımdaki kişi de elbette.
  • ne özlediğini ne de kıskandırdığını belli eder.

yahu kardeşim sevgilin sormuşsa cevap verirsin ya da vermezsin.verirsen bu özlediğin anlamına gelmez çünkü ortada bir soru var.sevgilin sormadan absürd bir yerde kalkıp anlatıyorsan o zaman kıllanmakta haklı.yine sevgilin sormadan içinde bulunduğunuz duruma,sohbete ya da duyguya eski sevgilinden bir örnek de verebilirsin.ha bunu yapman karşı tarafı üzebilir,keyfini kaçırabilir ancak yine de eski sevgilini özledin zırvalığına işaret değildir.

şu hastalıklı zihniyet yüzünden ilişkiler sağlam temellerle inşa edilemiyor.bitin artık ulan.
  • iyi niyetle düşünecek olursam ;

eski sevgilinin yaptığı hataları yenisinde olmaması için uğraşan kişidir. yaralarını gösterir der ki: "bak sen de vurma buralara". tekrardan yaşanmasını istemediği şeylerin yaşanmaması için yapar bunu. bir daha kaldıracak gücü yoktur. artık yeni başlangıç değil mutlu bir son istiyordur. hayatında nefes aldığı sürece bulunmasını istiyordu o yüzden sanki ilaç prospektüsü gibi yan etkilerini anlatır ki sen de hazırlıklı olasın.

kötü niyetle düşünecek olursam ;

allah belasını versin onların. bana onu anlatıp eline ne geçecek. eski fotoğrafları gösterdiğinde "bak burası çok güzeldi" dediğinde ben mekandan çok o fotoğrafı kimin çektiğiyle ilgileniyorum. zedelemeyin ilişkiyi gözünüzü seveyim. yapmayın bunu. insanın içine kurt düşürmeyin. yüzeysel anlatın bırakın geçmişiniz senin olsun geleceğimizi alma elimden.
  • kredi kartınızı da teslim edin bari. kafayı mı yediniz? öyle dürüstüm, kendimi anlatayım, iyi anlaşılayım falan ayağına sakın bu hatayı yapmayın. "biten ilişkilerden konuşmam ben" deyin ve geçin. en ufak bir eski sevgili konuşması, dönüp götünüze girer. yıllarca girer. sizin için anlamı olmasa da girer. öyle ya da böyle, girer.
  • en güzeli hiç anlatmamaktır
    şayet anlatılmak istediğiniz bir anınız varsa eski sevgilim yerine 'bir arkadaş' kelimesini kullanmak ilişki için daha faydalı olur

kimse eski sevgiliyi dinlemekten hoşlanmaz
  • yenisine anlatabileceğiniz eski bir sevgili daha edinmenize yol açabilir. sonsuz döngüden çıkın. yapmayın. yaptırmayın.
  • kitapta yazıyor kitapta. love bombing yapandan, gaslighting yapandan uzak durun ama eski sevgilisini anlatandan kaçın diyor kaçın.
  • gereksiz bir eylemdir.

iliskinin ilerleyen bölümlerinde bu anlattiklariniz sizin aleyhinizde kullanilabilir. en güzeli gecmise dair bir soru sorulmadikca hicbir sey anlatmamaktir. soruldugunda bile sadece yüzeysel sekilde anlatilmalidir..

her iki tarafin gecmisi sadece kendisine aittir.
hesabın var mı? giriş yap