• önce valilik oluru alınması gerekiyor böyle yardım kampanyalarında. yardım toplama usül ve esasları hakkında

“serebral palsi (sp) doğum öncesi, sonrası ve sırasında oluşan beyin hasarı yada hastalıkları sonucu oluşur. hareket ve duruş bozukluklarının genel adına denilmektedir. bir kas hastalığıdır ve çocuklar özel eğitim alarak normal hayata katılım için belli bilgileri kazanabilmektedir. temelde hareket becerilerinde yetersizlik oluşmaktadır. konuşma, öğrenme, araştırma ve bağımsız olabilme gibi becerilerin de etkilemesi ile özel eğitim ihtiyacı duyulan bir durumdur. serabral palsi önemli bir gelişimsel bozukluktur.” öncelikle fizyoterapi ardından özel eğitim ile çocuğun belli şeyleri yapabilir hale gelmesi sağlanabilir. “tamamen tedavi şansı yoktur, ancak terapi, eğitim ve teknolojik imkanların yardımı ile her bir çocuğun fonksiyonel becerileri ve yaşam kalitesini olabildiğince artırma şansı bulunan bir hastalıktır.”

benim de bilgileri derlediğim kaynak olarak doç.dr. f.füsun erdoğan tarafından yazılan makaleye bakabilirsiniz. ayrıntılı bilgi için serabral palsi
hesabın var mı? giriş yap