• en az yılbaşı planı olan insan kadar normal olan insandır. yılbaşını kutlamama rağmen yılbaşı diye abartılı hareketler yapılmasını doğru bulmuyorum. sana iyi gelen insanlarla eğlenir yeni yıla öyle girersin, makul olan budur. bazı insanlar yılbaşı kutlamayı doğru bulmaz bu şahsi düşüncedir. yani napalım yılbaşı için planı yok diye toplumdan mı soyutlayalım allasen?!
  • ''yılbaşı'' kelimesini görüp duyduğu her an karnına kramplar giriyor, kusmamak için kendini zor tutuyordur.
    ne de hassas ne de iyi ne de güzel insandır o.
    kendimi bildim bileli ''özel gün'' kavramından haz etmem. bana fırsatların olgunlaştığı her gün özeldir gibi geliyor fakat şu insanların kutlamaya bayıldığı günleri kelimenin tam anlamıyla azap içinde geçiyorum.
    onların mutlulukları, iyilikleri, sahip oldukları ve olmayı planladıkları şeyler, benim yapamadığım - bürünemediğim her kimliği yüzüme tokat gibi indiriyor.
    özlediğin, yanında iyi hissedeceğin hiç kimsenin olmayışı ışıklı tabelalarda yazılmış, tüm gün görebileceğin her yerdeymiş gibi.
    hiç kimseymiş, kimsesizmişsin gibi..
  • asosyaal piiis fakiiir eziik insanın tekidir.
    mesela benim gibi yılbaşı günü ve ertesi gün akşama kadar işyerinde yıllık sayım yapıp sisteme sayımları girip stok kontrollerini falan yapcak ki insan diyelim ona. dimi ama?
  • çılgınlar gibi kuruyemiş tüketip, aile bireylerinden oluşan daha çılgın (!) ebeveyn ile sabahlara kadar tombala oynamak sayılıyor mu?
  • 4 yıldır sevgilinin yanında, almanya'larda girer iken, şimdi odamda mum kokuları ve christmas songs'lar eşliğinde yalnızda olsa duygusal gireceğim bir yeni yıl.
    güzel olucak çünkü yine 4 yıl öncesinde her yılbaşında, saat tam 00.00da gözlerimi kapayıp o aşkın ve onun hayali ile girerdim nerede ve kim olduğunu bilmeden. şimdide dileğimi tutarak gireceğim, bu kez bilerek, ironik. güzel ama ya.
    ayrıca (bkz: lonely christmas) parçası var bu durumdakiler için tatlı ilaç.

elvis presley - lonely christmas
  • noel'in etkisi henüz geçmeye başladığından güzelce dinlenmeye ihtiyacım var. planım bu yılbaşı gecesinde
  • tabi insan kız arkadaşından ayrılınca ne yapsın üç gün kala. tam bir haftadır hazırlanıyorum gerek tekirdağsemalarında, gerekse j.walkerarkadaşımla samsun kıyılarında. 2015 yılından da beklentilerim bikbikbik tadında.
  • kutlayacak birşey bulamadığım için herhangi bir planım yok. berbat ötesi bir yıldı.hastalıklar, bunalımlar, üzüntüler. 2014'de tek yüzümün güldüğü gün tezkere aldığım gündü. bir insan senede 364 gün suratı asık olur mu? evet benim oldu. bu yüzden sessizce uğurlayacağım koduğumun senesini.

he kurtuldun onu bari kutla diyen olursa. ne biliyon 2015'in daha beter olmayacağını..
  • benim. bir arkadaşım yok. param da yok 2'sine kadar. beni arayacak kimse de olacağını sanmıyorum. evde televizyon da yok. internet de çok yavaş birşey izlenmiyor. heralde gidip spor yapıcam, dönünce oyalanırken yorgunluktan uyuyakalacağım. durum bu. heralde başlığa tam fit birisiyim. arasan bulamazsın.
hesabın var mı? giriş yap