• tam hali; “ben çağrı yapıyorum sayın devlet bahçeli'ye de, sayın binali yıldırım'a da çağrı yapıyorum. arzu ederlerse de sayın recep tayyip erdoğan da gelebilir. oturalım hep beraber bu anaysa değişikliği ne getiriyor bende konuşayım, onlarda konuşsun. madem ki ben doğruları söylemiyorum televizyon ekranında beni mahcup etsinler" olan bir kemal kılıçdaroğlu açıklaması. verilecek cevap merak edilmektedir.
  • "bizi ancak halk mahçup eder, sen kimsin ey kılıçdaroğlu" diye cevaplanması muhtemel kemal kılıçdaroğlu çağrısı.
  • çok değil 2002 yılı öncesinde sıkça siyasi liderlerin katıldıkları programları televizyon karşısında izliyorduk.
  • teklifi kabul etseler ettikleri için, kabul etmeseler etmedikleri için coşacak bir tabanı olan parti ne mutlu partidir.

çok uzağa gitmeye gerek yok, pkk'yı da fetö'yü de adamlar yalayınca da sevindi, vurunca da sevindi.. kafalar güzel.
  • kendine güveni olmayan siyasilerin asla cesaret edip kabul etmeyeceği çağrıdır.
    bahsedilen siyasetçilerin bunu kabul etmesi hiç uzatmadan imkansızdır.
  • böyle bir tartışmayı her yurttaş dinlemek ister.
  • kartpostal gibi bir kuzey avrupa ülkesinde şık olacakken burada ne yazık ki biraz romantik kaçan çağrı.

cevap vermezler, verseler de salak salak argümanlarla geçiştirirler. sandık, milli irade falan filan. tartışmayı başlatacak ortak bir payda yokken nasıl başlatacaksın ki konuyu? ortak payda derken beyin ve vicdandan bahsediyorum.

ananı siken kadı, kimi kime şikayet edeceksin?
  • yer mi?

sallamak varken er meydanına çıkmak yer mi?
    yemez.
  • akp'nin senelerce yürüttüğü algı operasyonunun bir parçasıdır, asla televizyonda karşı fikirden insanlarla bir araya gelmezler.

istisna olarak hatırladığım bir tek melih gökçek var, o da kemal kılıçdaroğlu karşısında fena çuvallamış, kılıçdaroğlu'nun chp'nin başına geçmesinin yolunu açmıştı.
  • ne zamandır beklediğim meydan okuma. bunu haftada en az 1 kez, ta referandum tarihine kadar tekrarlasın. asla karşılarına çıkamayacaklar. bu da kılıçdar'ın tezini halk nezdinde güçlendirecek. bu meydan okumayı sürekli, sürekli, sürekli, sürekli, sürekli, sürekli, sürekli, sürekli, tekrar etsin.
hesabın var mı? giriş yap