• kısa bir süre önce holding hisselerinin %51'lik kısmını, nedense (!) ingiltere merkezli bir başka şirketlerine devreden yıldız holding'in;

"iddia edildiği üzere kredi yapılandırma konusunda bir taleplerinin zinhar olmadığı,
    durumlarının aslında süper ötesi olduğu, bankaların mevcut kredi vadelerini uzatmak için kendiliğinden konsorsiyum kurarak kredi vadelerini uzatmak için holding'e teklif yaptıkları hakkında

hurriyet link haberine de konu olan asılsız iddiadir,

yoktur yani böyle bir talep,
    şerefsizler,
    böyle bir ülker link,
    pardon iddia atmışlar ortaya..."

edit: " " içindeki kısımlar, yukarıdaki gibi değildi. iddia'nın bizzat kendisi yazıyordu, "iddia" tabiri de kullanılarak...
    bazı arkadaşlar spekülasyon olarak görülebileceği yönünde uyardılar. amaç spekülasyon olmasa da, konunun çöpe gitmemesi için düzenleme yaptım.
  • spk mevzuatı açısından sıkıntılı iddialardır. halka açık şirketler hakkında belgesiz iddiaları yaymamak gerekir.
    bence başlık silinmelidir.

ps. yıllardır ideolojik nedenlerle ülker ürünü tüketmediğimi eski entarilerimden görebilirsiniz. bu tür manipülatif bilgiler yaymak etik olarak doğru değil.
  • 5.000 tl kredi borcumun 140 tl lik taksidini 3 ay odemedim diye her yerime haciz kağıdı yollayan, avukatları aracılığıyla tehditler savuran yavsak bankaların , yavsaklik yaparak kıyak geçeceğini düşündüğüm hadise.

edit : tüm bankaların anasını sikme isteğimi belirtip malatya' da yaşayan amcamlara selamlarımı iletiyorum.

büdüt: borcu isteyebilir tabi , ama ben 430 tl icin 3 ayrı adrese tebligat yapma, 2 ayrı avukat ve 3 şube yetkilisi ile görüşme gibi hadiseleri kastettim.
  • miktarın 9 milyar dolar olduğu, toplantı sırasında kırmızılı bir bankanın yöneticisinin sinirlenip toplantıyı terk ettiği söyleniyor. sermayeyi kuruşuna kadar yurt dışına çıkardıktan sonra büyük ihtimalle "şimdi onlar düşünsün" demişlerdir.
  • kimse de dememiş ki 9 milyar dolar kredi de ne amk diye..

bu şirketin değeri ne lan da 9 milyar dolar kredi alabiliyor..

9 milyar dolar için ne teminat gösterebiliyor..

hadi hepsi tamam..

böylesi borcu olan bir şirket, elini kolunu sallayarak hisselerinin bilmem kaçta kaçını yurtdışına satıp, şöyle böyle yapıp, bu bankaların gözü önünde dışarıya çıkabiliyor mu..

bütün bunlar olabiliyorsa, bu şirket bu bankalara iyi yapmış..

al hadi uğraş şimdi..

en kötü yanı da, 230 tl için beni günde 12 kere arayan adamlar, 9 milyar dolar için ülkeri ne biçim arar..
  • başlıkta bahsedilen bir iddiadir,
    yıldız holding bu iddia için bir açıklama da yayınlamıştır, türkiye'nin en çok satılan gazetesine de haber olmuştur.

hurriyet haber linki

başlık açılırken spekülasyon amaçlanmış olsa;
    'iddia' yazılmaz,
    nette dolaşan, holding'e ait olduğu iddia edilen bankalara yazılmış 4 sayfa yazı da eklenirdi.

edit: ülker link bağlantısını becerememe
  • entersandır, sabah businessht'de bu konuyla ilgili haberler vardı manşette, şu an yerlerinde yeller esiyor
  • murat ülker,
    çalışanlarına mesaj atarak
    durum hakkında bilgi vermiş;

oda tv link

mesajda,
    bankaların sendikasyon kredisi vermeyi
    teklif ettikleri belirtilirken,
    "dün itibari ile toplantıda vardığımız
    mutabakatın ilk adımı olarak,
    1 milyar dolar tutarındaki,
    arzu ettiğimiz krediyi,
    uzun vadeli ve istediğimiz şartlarda
    almış bulunuyoruz" denilmiş.

"arzu ettiğimiz",
    "istediğimiz şartlarda",

yanlış anlaşılma olmasın;
    "bankalar teklif etmiş"...

edit: link düzeltme
  • şirketleri hepten krediyle borca sokan üst yönetimin dahice eylemi. artık yıllarca bütün karını bankalardan aldığı krediye ödeyecek bir holding var. bu saatten sonra kayyum atasan da bir şey olmaz. sonuçta ortada çökecek bir mal olsa da bütün hepsi bankalara ipotekli. ülke içindeki sermaye de küresel fabrikalara ve satınalımlara kaydırılmış. mis gibi dünya.

şirket karlı işler tıkırında. ama borç çok, ve şirket bilançoları borcu ödeyebilecek güçte hatta çok iyi, ama ülkeden çıkarılmış küresel yatırıma dönüşmüş milyar dolarlar söz konusu.

bu saatten sonra ülker grubu ülke içinde 10 sene o borcu öder. üstüne üstlük geriye kalan karı da ingiltere’ye transfer eder. şimdi birileri almaya kalksa kimsenin işine de yaramaz. 10 seneye de kim öle kim kala.

yerinde olsam aynısını yapacağım bir hareketi yapmış murat ülker. bize de baba büyüksün demek düşer.
hesabın var mı? giriş yap