• okulda dersleri ektigimizde fiks mekanimiz. bi kere pazar gunu gideim dedim, bi daha pazar gidersem iki olayim deyip ciktim. hafta ici gitmek lazim sabah satlerinde sessiz skin..
    malta veya cadir koskunde (ama malta daha iyidir.) cay icmeli ya da nar serbeti.
  • park diye ali$ilagelmi$ okunmu$tur, oysa dogrusu yildiz korusu`dur.
  • (bkz: brunch) (bkz: malta köşkü) (bkz: çadır köşkü)
  • araba ile girmenin hayırlı oldugu arazi. yurumek de zevkli ancak tadında bırakmak gerekebilir. kır kahvesi gibi bir yer var yukarı cıkarken ko$k yollarında; orada gozleme yemek hayırlı olacaktır. ko$klerde yemeklerin fiyatı da cok pahalı degil, gidip gorulmeli.
  • hemen girisinde cevre ve hayvanlari koruma dernegi bulunan park
  • bir kapısı ortaköy'ün üstünde bir kapısı çırağan da olan,yapılış amacı padişahın av korusu olarak kullanılmasıdır.içerisinde meşrutiyet tarihinin yatar diyebilirz. padişah abdülhamit'in mithat paşa'yı hapsettiği çadır köşkü,osmanlı'nın bir çok misafirine açılmış malta ve şale köşkleri buradadır.koruda dikkat edildiğinde birçok gizli barınak tarzı yerlere ,gizli kapılara rastlanır.bunun yanı sıra genç çiftlerimizin aşk mekanı olarak tercih ettikleri hafta içi akşam üstleri yürüyüş yapmanın çok zevkli olduğu ve sabah erken gidilirse birçok sincap görmenin mümkün olduğu parktır.
  • yazın sabah saatlerinde yürüyüş yapmanın insanın bütün sinirini alıp tazelediği, özellikle yağmurdan sonra bir başka güzel olan istanbul un nadide yeşil alanlarından olan nezih bir park alanı.
  • gecenin bi vakti basketbol oynayan cocuklarla birlikte huzunlu bir ambiyans yaratıp, pişmanlık ve "ben ne yapıyorum yaaa" duygusunu kabartmıştır çogu zaman.
  • galatasaray universitesi öğrencilerinin arabalarını sıkça park ettiği gayet düşük bir otopark ücretinin alındığı mekan.. ayrıca parayı alan beyaz saçlı amca da her gün nası geçti sınavın, hadi kolay gelsin sınav dönemi de başladı gibi dilek ve soru cümleleri ile gönüllerde taht kurar..
  • 4 mevsim guzel olan park. ordeklere borek vermek, patikalarda yuruyus, cimlerde yuvarlanmak... akliniza gelecek bilimum pastoral aktivitenin mekani. sehrin kalabaliginin gurultusunun icinde bir gizli cennet gibi. cumartesi gunu ozellikle daha sakin oldugu icin tercih edilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap