şükela:  tümü | bugün
  • üniversitelerde ders saatlerinin, sınavların ve diğer etkinliklerin cuma namaz saatine göre düzenlenmesi gerektiğini üniversite rektörlüklerine bildiren genelgedir.
    https://i.hizliresim.com/rnqywr.jpg

anayasa ile korunan dini inanç ve ibadet hürriyetinden dolayı bu genelgeyi yayınlamışlar.
    peki sadece müslüman öğrenci/öğretim görevlisi mi var bu ülkede?

örneğin paskalya bayramı için de böyle bir düzenleme yaptınız mı?
  • olması gerekendir. bütün kamu kurum ve kuruluşlarında da uygulanmalıdır.
  • sonunda müslümanlara saygı duyulan müslüman bir ülke olduk. yukarıya paskalya bik bik tayfası da geldiğine göre doğru yoldasın yök!
  • mükemmel(!) olay. hatta cuma günleri resmi tatil ilan edilsin. millet cuma namazına gidecek diye ben beklemek zorunda mıyım?

"zorlaştırmayınız, kolaylaştırınız" diye bir hadis var hani...

not: islam'a inanan ve cuma namazlarına giden bir müslüman.
  • sacmalik.

musluman olup da cuma namazi kilmayan milyonlar var bu ulkede. kilanlarin bircogu da sosyal baskidan dolayi kiliyor zaten.

devlet eliyle cuma namazi baskisi olusturmaktan baska bir sey degil bu.

din inanc ozgurluguyle de alakasi yok. anayasayla korunan sey inanc gruplarinin ibadetlerine ozgu gereklerin baskalarina dayatilmasi degil. kimsenin inanca karismamasi anayasayla korunuyor. ısteyen cuma namazini kilar. ama kurumlarin duzeni buna gore ayarlanamaz.

bu islamcilara inanc ozgurlugu kavramini verdigin an ramazanda disarida yemek yiyen insan gormemek benim hakkim demeye basliyor. adam disarida yemek yiyen biri olmasini ozgurlugune aykiri bir sey olarak algiliyor.

yapilacak en buyuk hata bir islamcinin modern degerlerin kavramlarini kullanmasina izin vermektir.

din inanc ozgurlugu diye her seyi ve herkesi kendilerine benzetmeye calisiyorlar.
  • %99'u müslüman olan ülkede ateist profesörlerin cuma namazı saatlerine sınav koyma asalaklıkları karşısında müslüman öğrencileri koruyan düzenlemedir. keşke bu tür yönetmeliklere , uyarılara, uygulamalara hiç ihtiyaç olmasa... ama prof olup da adam olamamış nice öğretim üyesinin öğrencilere çektirdiği zulüm karşısında yök'ün aldığı son derece yerinde karardır.
  • yök artık
  • rezillik.