aynı isimde "you" başlığı da var
  • joe karakterinden nefret ede ede iki günde sezonu bitirdim. psikolojik gerilim sevenler için güzel bir dizi olmuş sonraki sezon için beklemedeyiz.
  • beck'in sürekli (bkz: actually) ile cümleye başlaması çok itici.
  • bir adet norman bates barındıran dizi.
  • güzel bir dizi. mesela kötüleyenlerin muhafızı beğenip beğenmediklerini sormak istiyorum zira türk oyuncular var diye yere göğe sığdıramıyorsunuz sonra asıl oyunculuk görünce burun kıvırıyorsunuz . ah sosyal medya sen insanı vezir de edersin rezil de.

--- spoiler ---

şimdi diziyi beğendim , oyunculuklarda peach bana öylesine bir karakter gibi yansıdı aslında neler varmış altında, bu yüzden oyuncunun başrole göre baya geride kaldığını düşünüyorum . beck ise bazen ne aptal mimikler dedirtse de sonlara doğru zirve yaptı. beck sen biraz salak bir kızımızsın , en son söyleyeceğimi baştan söylüyorum, adamı kitledin madem direkt kaç o kadar hesaplaşmaya girmeye ne gerek var mahkemede konuşursun, koş canını bir kurtar. o kadar belliydi ki kahraman ölmeden başında yapılan konuşmalar sonrası kahraman kendine gelip düşmanı öldürür sahnesinin geleceği. o konuda tahmin edilebilir bir son. öncesinde zekanı çok da iyi kullanmıştın üstelik, bir komplo teorisi yazmak birlikte sırra ortak olmak valla zekice orda senaristleri alkışladım . dizi boyunca joe bazen o kadar ihtiyacınız olan yerde tam o anda olan biri oluyor ki bir an o da mutlu olsun isteğiniz oluyor, onu da seven biri olsun beraber yaşasınlar diyorsunuz özellikle aldatılma ve 3 ay becksiz yaşama döneminde dedim ki işte bu adam nihayet bıraktı sonra günde 3 kez sosyal medyasına bakıyormuş meğer. aşkı sorgulatıyor bazen basitleştiriyor. yine de her zaman öylesine vakit geçirmek için başlanan ilişkilere başlamaktansa -çünkü karşında bir türk joe olabilir ve onlar komşu çocuklarını bile düşünmez- yalnızlık iyidir. yalnızlıktan korkmayın . olur olmaz insanlara inanmak aşık olmasa sevmese bile o beni seviyor diye vakit geçirmek kalp kırıklıklarını arttırır . ve ‘ bu kadar çok kalp kırıklığı ile yaşamak zorlaşır’
    --- spoiler ---

peki diziyi izledikten sonra herkesin paranoyak olması ve benim kapalı olan instagram hesabımı tekrar açmama kaç puan veriyorsunuz sayın sosyal medya severler ?
  • ilk 2 bölümünden pek hoşlanmasam da kalan bölümleri hoşuma giden netflix dizisi. bağlanma ile ilgili güzel noktalara değindiğini düşünüyorum. ayrıca sosyal medya yüzünden aslında mahremimizi ne kadar ortadan kaldırdığımızı ve bizi ne kadar yalnızlaştığını gösteriyor, paylaşım yapıyorsa iyidir, haber almamıza gerek yok düşüncesini yüklüyor insana sosyal medya.
  • --- spoiler ---

dizinin etkilendigim kismi ana karakterler cok gercekciydi, olay orgusunu kast etmiyorum. olaylar sacmalikti ama karakterler gercekti. joe'nun gozlem basarisi gercekti, iyi bir stalker iyi bir gozlemcidir, beck'le ilgili tespitleri nokta atisiydi. beck'se herhangi bir stalkerin hedefi olacak kadar ulu orta yasiyordu. yuz vermeyecegi kisilerle ayaustu flort, perde takmayacak kadar ifsaya merak, ani yasama-geri kalmama kaygisiyla okuyarak olmak istedigi kisilikten uzaklasmasi, yalanciligi, umursamazligi, aldattiktan sonra belli belirsiz renk vermesi, genisligi. peach'in lezbiyen olmasi sart degil hayatina mudahale edecek, kararlarina etki etmek isteyecek kadar hastalikli yakin kiz arkadas olmasi. her neyse, stalker dizisi oldugunu bilsem hayatta izlemezdim, stalkerlar igrenctir asla istediginizce yakanizi birakmazlar. hepsinin sizi aslinda hapsetmek istedigi bir cam fanusu vardir, orda durup akillanmanizi isterler. igrenclerdir cunku butun zayifliklik ve cirkinliklerinizi herkesten iyi gorup, betimleyecek algiya sahip olduklari halde sizi kendilerinden kurtaramayacak kadar acizlerdir.

--- spoiler ---
  • tek solukta izlenebilecek bir netflix dizisidir.

konusu bakımından izleyiciyi içine çekmese de olayların gidişatı bakimindan izleyiciyi ekrana kilitliyor,
    dahası; günümüz aradaşlık ilişkilerini çaprıcı bir biçimde gözler önüne sunmayı son derece başarmış bir dizidir.
  • arkadaşımın önerisiyle başladığım dizi. ilk 2 bölümü beni aşırı rahatsız etse de arkadaşımın ısrarlarıyla devam ettiğim ve sonlara doğru gerçekten beni meraklandıran ve hızlıca bitirdiğim bir dizi idi.

--- spoiler ---

gossip girl’den tanıdığım dan humprey bu dizide inanılmaz irrite edici bir tip. zaten psikopat bir stalker kendisi. dediğim gibi beni inanılmaz rahatsız etti davranışları. fakat yine de izledim sdfg. sonlara doğru alıştım tabii. neyse sonuç olarak izlenir bence. izleyin.
    --- spoiler ---
  • adam peynir ekmek yer gibi adam öldürüyor, nypd ne bok yiyor anlamadım.
    --- spoiler ---

candece'in geri dönmesi ilginç oldu, izlettirir bana 2. sezonu.
    --- spoiler ---
  • artık o kadar çok dizi var ve bu diziler birbirini o kadar tekrarlıyor ki; sonunda orjinal dizi yaratıcam diye, bir aşık ruh hastasının gerçekdışı hikayesini dizileştiren oldu.

--- spoiler ---
    adam üst üste seri cinayetler işliyor ve bir dolu açık nokta veriyor. buna rağmen bir polis bile peşine takılmıyor. öldürdüğü kızın evinde kavanoza işeyip, unutması oldukça saçma olmakla beraber sırf şu kanıttan dolayı bile normal dünyada çoktan yakalanmış olması gerekirdi.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap