şükela:  tümü | bugün
  • 5 yılda tutmadıysa bundan sonra da artık tutmaz bence boşuna zorlama
  • katilmayi dusundugum yardimlasma platformudur.

kisa surede istedigi abone sayisina vs. ulasanlara hayirli olsun. herkesin kanali beklenildigi kadar hizli surede tutamiyor maalesef. bir de uye sayisi cok olunca, daha hizli buyume ihtimali de daha yuksek oluyor diye dusunuyorum.

bir de herseyi gectim boyle bir yardimlasmadan ne zarar gelebilir ki? tas attik da kolumuz mu yoruldu?
  • 4000 saat izlenme oranına sahip olamamış birisi, neye dayanarak “youtube artık ciddi bir para kazanma yöntemi” diyor anlamış değilim. buradan izlenme/abone kasacak kadar izlenmeyen bir kanaldan senede en fazla 1$ kazanabilirsiniz bilginiz olsun.

ressamlık da ciddi bir para kazanma yöntemi mesela. ama sanırım mesleğin %1’i için falan geçerli. bilmem anlatabildim mi?
  • https://www.youtube.com/backstagebug

12 yıl, 4 milyon görüntülenme alan konser, bootleg video kanalımda takipçi sayısı anca 1595'te, yeni takipçiler mutluluk yaratacaktır.
  • yurt disina arabayla çıkmak ile ilgili 2 tane serim var. hobi amacli ve bilgilendirme amaciyla cekiyorum. 3 serimde ise arabayla ingiltere ye gitmek istiyoruz. kismetse tr plakasiyla londra da olacagim.

1.seri

2.seri

kanalım
  • desteklediğim platformdur. ama bunun "takibe takip" gibi sığ bir formata sıkıştırmamamız ve birbirimizin kanallarına vakit ayırmamız lazım diye düşünüyorum. ben de naçizane kahve ve kahve kültürüne dair kahvetrip isminde bir kanal ve instagram sayfasına sahibim. bazen müzik, teknoloji ve tasarıma dair içerikler de yer alabiliyor. ciddi bir zaman ve enerji harcamama rağmen düşük abone-izlenme sayıları motivasyonumu düşürebiliyor. yine de içerik üretmek gerçekten eğlenceli.
  • bu arada, aboneliklerle ilgili; "ben 15 kisiyi takip ettim ama beni 6 kisi takip etmis" minvalinde cok mesaj geldi anlatayim:

arkadaslar, eger kanal sahibinin abonelik goruntulenmesi kapali ise o kanal size abone oldugunda bildirim almiyorsunuz. takipci sayiniz artiyor ama size bildirim gelmiyor. eger sizi takip edenleri bildirimlerden takip ediyorsaniz yanlis yapiyorsunuz. toplam abone sayisindan kontrol edin, farki goreceksiniz. bana gelen bildirimlerde de 9 yeni abone gorunuyor ama toplam takipci sayisina baktigimda 16 civari yeni abone oldugunu gordum. durum bu.

bundan dolayi, size abone olanlari beklemek ve ona abone olmak yerine, herkes gonderilen listelere abone olursa bir sorun kalmiyor.

bugunun 10 kisilik kontenjani doldugunda, tum sistemdekil yazarlara msj atacagim. ikinci gun dahilinde +10 ve toplamda +25 aboneye ulasmis olacagiz. o yuzden abone sayilarina hakim olmak gerekiyor.

bilginize..
  • youtube kanalını buyutmek veya izlenme sayisini arttirmak isteyenler yeşillendirebilirler