şükela:  tümü | bugün
  • 5 yılda tutmadıysa bundan sonra da artık tutmaz bence boşuna zorlama
  • benim kanal sovyet yakın tarihi, çernobil faciası, spitak deprem faciası gibi temalar barındıran niş bir kanal. daha önce kimsenin hiçbir dile çevirmediği rusça belgesel ve röportajları ingilizceye çevirip altyazı ekliyorum. vakit bulursam türkçeye de çeviriyorum. sırada bir araba çernobil ilgili belgesel film var, bunların hiçbiri daha önce başka bir dile çevrilmemiş. çernobil faciasının yanında spitak deprem faciasıyla ilgili belgesel, sovyet haber programı, depremzedelerle ve kurtarıcılarıyla röportajlar var.

https://www.youtube.com/c/rabbitholefiles

edit: üst üste birden fazla mesaj atıp abone olun diye ısrar eden tipler var. itici oluyorsunuz, yapmayın bunu. ben bu başlığı geniş vaktimde inceleyip kendi ilgi alanıma giren ne varsa takip ediyorum, mesaj atılmasına gerek yok. bir de 'abone oldum, siz de benimkini takip edin' diyen yalancılar var ki onlara ne desem bilemiyorum. bunu sanırım çok abonesi olana yapıyorlar farketmez nasılsa diye, 50 tane abonesi olana o yalanı sıkamazsın çünkü. ben her yeni abone için email alıyorum, trafik ve abone istatistiklerine her gün bakıyorum. dediğim gibi kanal son derece niş olduğu için hedef kitlesi belli. burada da genelde hedef kitlesini ilgilendiren başlıklara yazınca yeni aboneler geliyor, belki meraklısı vardır diye bu başlığa yazdım ama buradan henüz bir tane bile yeni abone gelmiş değil. (başka kaynaklardan yabancılar geliyor.) utanmadan böyle yalan söylemek çomarlıktır.
  • paylaşılan kanallara baktımda abone sayıları 13, 96, 235 gibi rakamlar bence hepiniz ortak bir kanal kurun abonelerinizi o kanala yönlendirin paraya para demez isim aramak zorunda kalırsınız.
  • uzay hakkında haftalık haber yayınlayan bir kanal. ülkemizde uzaya dair düzgün ve toplu bilgi eksiğini kapatmayı amaçlıyor.

uzay gemisi dünya youtube kanalı
  • sevgili suserler. biraz yatırım yaptım ve 4k yürüyüş videoları çekiyorum. abone sayım az. daha yolun başında sayılırım. sadece abonelik değil fikirleriniz de önemli. hepinizi beklerim.
    stepbystepasmr
  • youtube kanalını buyutmek veya izlenme sayisini arttirmak isteyenler yeşillendirebilirler

edit: efendiler yeşil derken doların yeşilinden bahsediyorum milyonlara ulaşmak amacında olanlara özgü
  • akşam üzeri markette iki hatun sözlü atışıyordu. birbirlerine "takipçi kasıyordun" sözleriyle hücum ediyorlardı. lan bir kaç ayda ankara ne hale gelmiş diyordum, ta ki bu platformu görene kadar. ciddi söylemek gerekirse yemez, türkiye'den izleyici para kazandırmıyor.
  • bu arada, aboneliklerle ilgili; "ben 15 kisiyi takip ettim ama beni 6 kisi takip etmis" minvalinde cok mesaj geldi anlatayim:

arkadaslar, eger kanal sahibinin abonelik goruntulenmesi kapali ise o kanal size abone oldugunda bildirim almiyorsunuz. takipci sayiniz artiyor ama size bildirim gelmiyor. eger sizi takip edenleri bildirimlerden takip ediyorsaniz yanlis yapiyorsunuz. toplam abone sayisindan kontrol edin, farki goreceksiniz. bana gelen bildirimlerde de 9 yeni abone gorunuyor ama toplam takipci sayisina baktigimda 16 civari yeni abone oldugunu gordum. durum bu.

bundan dolayi, size abone olanlari beklemek ve ona abone olmak yerine, herkes gonderilen listelere abone olursa bir sorun kalmiyor.

bugunun 10 kisilik kontenjani doldugunda, tum sistemdekil yazarlara msj atacagim. ikinci gun dahilinde +10 ve toplamda +25 aboneye ulasmis olacagiz. o yuzden abone sayilarina hakim olmak gerekiyor.

bilginize..
  • desteklediğim platformdur. ama bunun "takibe takip" gibi sığ bir formata sıkıştırmamamız ve birbirimizin kanallarına vakit ayırmamız lazım diye düşünüyorum. ben de naçizane kahve ve kahve kültürüne dair kahvetrip isminde bir kanal ve instagram sayfasına sahibim. bazen müzik, teknoloji ve tasarıma dair içerikler de yer alabiliyor. ciddi bir zaman ve enerji harcamama rağmen düşük abone-izlenme sayıları motivasyonumu düşürebiliyor. yine de içerik üretmek gerçekten eğlenceli.
  • katilmayi dusundugum yardimlasma platformudur.

kisa surede istedigi abone sayisina vs. ulasanlara hayirli olsun. herkesin kanali beklenildigi kadar hizli surede tutamiyor maalesef. bir de uye sayisi cok olunca, daha hizli buyume ihtimali de daha yuksek oluyor diye dusunuyorum.

bir de herseyi gectim boyle bir yardimlasmadan ne zarar gelebilir ki? tas attik da kolumuz mu yoruldu?