• severse yapamayacağı şey olmayan kadınır.
  • genellikle yengeçlerde görülen dağınıklık, yükselini başak olan yengeç bayanında görülmez. hatta aşırıya kaçacak derecede temiz ve düzenli olurlar.
  • birisiyle konuşurken elleriyle, farkına bile varmadan masaya düşen külleri toparlar veya masanın üzerindeki şeyleri boy sırasına dizer. bu, başaklığındandır.
    birisiyle konuşurken ellerini meşgul etmezse, elleri onun yüzüne uzanıp ona dokunmak isteyecektir. bu, yengeçliğindendir.
  • 8 aylık yeğenim. sinirli, ağlak ve tombul olurlar. yanaklıdırlar.
  • en son bana senin doğduğun aya da bakmak lazım hem ay burcun ne dedi birisi...ay burcu da mı varmış o da neymiş dedim ben.

inanmayın burçlara.
  • sevişirler. iyi sevişirler.
  • (bkz: sezen aksu) ile (bkz: iclal aydın) ı içinde birlikte yaşayan kadın.
  • içinde bulunduğum grup. iki tarafın tezatlığının içinde çevremizdekilere hayatı bayram ederken; kendimize hayatı zehir ettiğimiz doğrudur
  • e ben bu..fazla detaycı ve takıntılıyız, kimsenin düşünmediği en küçük ayrıntıları düşünürüz. kimsenin uğraşmak istemediği küçük şeylerle seve seve uğraşırız. her şeyi birden dağıtır sonra hemen o dağınıklıktan rahatsız olup toplamaya başlarız. çok titiziz, temiz olmayan yerlerde hep huzursuzuz. zamanımızın çok büyük bir kısmı bir şeyleri temizlemekle geçer. mükemmeliyetçiyiz, bir şey olacaksa mükemmel olmalı her şeyin en mükemmelini yapmaya çalışırız. düzen manyağıyız. arkadaşlarım evime geldiği zaman derli toplu tertemiz olduğunu söylediği zaman fena mutlu oluyorum.
  • ona 'mantıklı ve üretken' denilir. yengeç burcu kadınları arasındaki kısmen en düşünceli olanıdır. hayata dair felsefi düşüncesi maneviyata dayalıdır ve aynı zamanda maddi veya fiziksel olana da dengelidir. tutku ve umursamazlık arasında gidip gelir. adaleti, eşitliği ve tarafsızlığı korumaya çalışır. yaptığı her şey mantık içerir.

en büyük meziyeti hassasiyet olduğu için sevgisini sakin ve dengeli biçimde paylaşır. nasıl işbirliği yapacağını bilen, duyarlı bir havası olan ve başkalarıyla nasıl dayanışma içinde olacağını bilen birine ihtiyacı vardır. başkalarının ona iyi davranmasını ve her şeyden önce iyi eğitimli olmalarını beklediği için yanında epeyce arkadaşı olmasını başarabilir.

basmakalıptan giderek uzaklaşır. iş açısından üretkendir. rutini reddeder. her alanda bilgisini ve tecrübesini kullanır. keskin zekalıdır ve toplumsal iletişimde, ticarette, öğretimde ve edebiyatta başarılı olabilir. kendini zorbalık yapmadan nasıl savunacağını bilir.
hesabın var mı? giriş yap