şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz yıl gerçekleşmiş.

yorumsuz.

yorumsuz editi: neden gittiniz hainler diye yazmadım. aslında iyi de olmuş; çünkü benim düşüncelerimi ve çevremden duyduklarımı teyit etmiş oldu yorumlar.

ben de gittim yunanistan'a. son derece memnun kaldım. özellikle yeme-içme ve insan kalitesi yüksek. kültür olarak bizden bir farkları da yok.

insanlar neden aynı kaliteyi kendi ülkelerinde bulamıyor? turizm sektörümüz neden bu kadar niteliksiz?

eminim ki bu insanların hepsi parthenon'u görmek için gitmiyor; burda memnun olmadıkları şeyler var ve kaçıyorlar.

onca vize prosedürüne rağmen.

yeme-içme güzel ve pahalı olmayabilir kura rağmen ancak tatilin toplamına baktığınızda uluslararası uçuş vs. hiç de ucuza gelmiyor.

değiyor diyor millet. orda değiyor da bizde neden değmiyor?
  • geçen yıl olması çerçevesinde gerçekleşmesinde hanımla beraber bizim de katkımızın olduğu istatistik.

10 gün içerisinde ege denizinin iki ayrı kıyısında da vakit geçirmiş birisi olarak çarşıda pazarda dolaşırken, konaklama yaparken, yediğiniz içtiğiniz lokantalarda ve mekanlarda türkiye'de katlandığınız maliyetin yarısını harcayarak; daha güler yüzlü ve kaliteli hizmet almanız da hesaba katıldığında çok da mantıksız olmayan bir durumdur.
  • ege'deki ve akdeniz'deki turizm şirketlerinin ders olmasını umduğum olay. yerli turiste fazla fiyat çeken türk firmaları bugün köşe bucak o küstürdüğünüz yerli turisti arıyorsunuz dimi? indirim yapsanız bile yunanistan, gürcistan gibi ülkeler çok daha cazip.
  • akabinde yunan adaları vize fiyatı bu yıl arttırmıştır.
    yoldaş çipraz polis harcının yıllardır alınmadığını farketmişmiş.
  • ülkemizin tatil yerlerini ruslar bastıktan sonra bizimkilerin tatil için yunanistana kaçmaları çok normal.
  • yunan adalarının bodrum, çeşme, vb gibi tatil yörelerimizden çok daha ucuz olmasından kaynaklanmaktadır. alaçatı'da 1200 tl ödediğimiz masanın aynısı sakız adasında 150 euro. ayrıca yerli turiste köpek çekip ilgilenmeyen, yabancı turisti alanen kazıklayan esnaf da ayrı bir faktör. yunanistan'da ki ilgi alakanın 10'da 1'i türkiye'de gösterilmiyor.
  • 6 gün sonra bunlardan bir tanesi de annem olacak. fotoğrafçılık klubüyle birlikte gidiyorlar ekip olarak 50-60 kişi. 1 hafta tatil, 3 yıldız otel oda kahvaltı, rehber hizmeti, adalar dahil yunanın her yerini dolaşmaca, gidiş geliş uçak bileti 575 avro.
  • 2 adımlık yollara sik sok vize prosedürlerini layık görenler düşünsün. herhangi bir vizesiz seyahat durumunda bu sayı nerelere çıkar.
  • yurdumun türk müşteri sikme meraklısı otelleri yüzündendir. yabancı turiste satılan fiyatın 5 katını türk müşteriye çekersen adam da yunanistan'a gider. hem daha ucuz hem farklı kültür.
    bir de cruise turları var yunan adalarını gezen. 200 euroya 5 gece her şey dahil yunan adaları turu yapılıyor. ucuz otel vardı da vatandaş mı gitmedi amk?
  • medeni memleketlerin kendi aralarındaki sınırları dahi kaldırdığı dünyamızda bazı ilkellere batmıştır.