• malumunuz olduğu üzere bir çok yurdum cengaverin "do you sex?" deneyimleri başta olmak üzere yurtdışında yaşayan türk toplumunun örf ve ananelerinin avrupa standartlarındaki hatunlar tarafından uncool gözükmesi avrupa'daki türk imajının düşük seviyede olması gibi sonuçlara yol açmış, bu da tanışmak isteyen türk gencinin önünde büyük bir engel olarak yer almıştır.

ancak böyle durumun dahi çözümünü bulan vatandaşım, memleketlim, yurtdışında kendisine sorulduğu zamanlarda yunan olduğunu söyleyerek bazı önyargıları, stereotype'ları bertaraf edebilmektedir.

zaten böyle durumlarda iki ihtimal vardır, ya italyan olunur, ya da yunan.

(bkz: #14206013)
  • hala tam olarak yapamadığım şey. iyi oluyo da topuk kısmını iyi yapamıyorum. güzel olmuyü yani.

(merhaba, ben ekşi sözlük'teki komik çocuk. tak! diye yabıştırıyorum komikliği. aslında harbiden biraz komik ama çok fazla yapılınca tabi ki pek şey olmuyo.)
  • inkar etmemek gerekir ki, özellikle herhangi bir avrupa ülkesinde biz türk erkekleri tarafından en az bir kere denenmiş eylemdir.

kişisel bir anı ile örneklendireyim. sene 2007, yer londra, fabric isimli gece kulübü. 2 sapız, buraya ilk defa gidiyoruz. "ulan acaba ortam nasıl, hatun yogunlugu ne durumda, ülkelere göre dagılım ne şekilde, şansımız var mı?" soruları eşliginde içeri giriyoruz. malumunuz, içerisi tabiri caiz ise kaynıyor. bu durumu memnuniyetle karşılıyor, bir miktar alkolün de verdigi öz güvenle ilerleyen saatlerde rakibi presle bunaltmaya başlıyoruz. saglı sollu ataklar, ara pasları, derinlemesine atılan toplar bana mısın demiyor. arkadaşla bir araya gelip bu hususu istişare etme yoluna gidiyoruz. "abi, her şey iyi güzel, kızın kafa zaten dumanlı, şu halde bile türk oldugumu duyar duymaz bir daha suratını göremiyorum" anafikri çıkıyor ortaya. boynumuz bükülüyor bu noktada, üzülüyoruz, türk'ün adını avrupa'da lekeleyen, gollerimize dolaylı olarak engel olan zihniyeti esefle kınıyoruz.

ve sonrasında, istemeye istemeye de olsa, mecburen bu planı devreye sokuyoruz. bir sonraki denememizde, iki kızı gözümüze kestiriyor, elimizde içkilerle yanlarına gidiyor ve makul bir muhabbetin akabinde ilk hamleyi yapıp uyruklarını soruyoruz. aldıgımız "we're from new zealand, and you?" cevabıyla neye ugradıgını şaşıran bünye, yine de işi garantiye almak adına, "oh nice, greece. i'm nikos, and this is dimitri, so nice to meet you" cümlesini döküveriyor agızdan. ve olaylar gelişiyor.

demem o ki, öyleyken böyle. siz de yaptınız gençler. birbirimizi kandırmayalım.
  • ben yapmıyorum.

öyle, onu söyleyeyim dedim. başka bir fikrim yok bu konuda. yapmıyorum ama.
  • zaman zaman türkiye'de de yapılır. kız düşürmek için japon bile olunabilir hatta.*
  • hadi yunan ayağına düşürdün. sünnetsizim ayağına nasıl yatacaksın. bilgi küpü kümesi seni.
  • burada daha etkilisi var:
    (bkz: yurtdışında kız düşürmek için italyan ayağı yapmak)

%100 garantili çalışıyor. özellikle kuzey avrupa ülkelerinde denenmesi daha az risklidir ve şansınızı artırır. güney avrupa'da denemeyin, zira ispanyolca ile italyanca neredeyse aynı dil gibi. eğer karşıdaki hatun italyanca biliyorsa, daha da kötüsü size italyanca bir espri yapmışsa un momento deyip koşar adımlarla kaçın.
  • bunun yerine, doğduğunuz yerin antik dönemdeki adını söyleyerek, "ben antikitede yaşarım" havasıyla üstüne char +2 de alabilirsiniz.

- hi, i'm yalnux, yalnux from laodicea.
  • yunan ayağı nedir diyenler için gelsin: http://twicsy.com/i/t5mowb
hesabın var mı? giriş yap