plotzlich

  • mülayim ama sempatik (549)
  • 562
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

mirgün cabas

modern zaman ilahı. traşlı yüzü, düzgün kesimli saçları, takım elbisesi ve kendinden emin duruşuyla zamanın ideal adamı. içinde bulunduğumuz çağın nimetlerinden gayet güzel faydalanan gürbüz çocuk.

mirgün cabas olmak istiyorum. bir düşünün; sizin de isteyeceğinize eminim. habercilik, televizyonculuk vs. gibi saygı gören bir iş yapıyorsunuz. bayağı da bir para alırsınız herhalde. hep önemli adamlarla berabersiniz, röportajlar filan. birkaç yabancı dil biliyorsunuz, yurtdışı gezileri, cemiyet hayatı falan filan. geçende gördüm, şimdi de atlamış pahalı bir motosiklete, pahalı bir motorcu kıyafeti. geziyo amk. bir tane de kamera, gezdiği yerleri çekiyor. bunun içinde ayrı para alıyordur herhalde. benim maaşımın 20 katı olduğunu düşünüyorum ama tam da bilmiyorum tabi. memleketi gösteriyor bize; bakın karadeniz ne kadar otantik! burası muhteşem. ben orayı görmüştüm. annem karadenizlidir. küçüklüğümden beri yazlarımı, o otantik ve muhteşem yerde geçirdim. bana hiç öyle gelmemişti. anneannem, televizyonda gösterilen kadınlar gibiydi. bilemiyorum. şimdi tabi o gözle bakınca ben de bir şey ettim bir an. dur ben de bir kez daha gideyim bu yaz da, bir ingiliz gibi bakayım oralara.

mirgün cabas iyidir. kapitalizm ya da liberalizm, her ne sikimse işte, onun reklamını yapsaydım, mirgün cabas'ı koyardım başrole. traşlı yüzüyle çıkar, hafif bir sırıtır ve 'siz de benim gibi olabilirsiniz' derdi. öyle hakikaten de. hani, atıyorum, bir fatih altaylı olmazdı mesela o reklamda. çünkü fatih altaylı olmak biraz zor. inandırıcı olmazdı yani. ama mirgün cabas olabilirsiniz. ve olmak istersiniz de.

dur lan başka bir reklam daha geldi aklıma. aktivya filan var ya, sıçırtıcı. kapısı açık bir kabine sabitlenmiş kamera. koşarak bir kadın giriyor içeriye. kabinin kapısını kapatıyor. kamera önden, bütün kabini aldığı için kadının ayakkabılarını görüyoruz. eteği sıyrılıyor. sonra 'patapof!!!! pööööörrrrfff!!! fizzzzzz!!! pof! pof! poooooooorrrrrrrrffff!!!! fizy.com!" efektlerini duyuyoruz. lan şu reklamı satsam da mirgün cabas'ın sunduğu bir programa çıksam. 'saçlarınız çok güzelmiş' desem.

devamını okuyayım »
14.08.2011 04:43