• akıl hastası falan bilemem ama adamlar mutlu en azından. hiçbir şeyleri yok ekseriyetle, sermaye tarafından sömürülüyorlar ölümüne, bir tavuk döner ayrana muhtaçlar ama adamlar mutlu. madem mutlular hallerinden, o zaman koy götüne rahvan gitsin.

madem zekisin, madem çalışkansın, zaten paranı kazanırsın. maksat sürünenler mutlu olsun.
  • digerleri üretim dedi kalkınma dedi teknoloji dedi. bizim sıgrlar ne anlar amk. reis kek dedi bedava dedi boşaldı millet
  • not:kaybettin işte ağlama,zırlama diyen var.hala koca ülkeyi benim tekelime indiriyor gerizekalı,oğlum ben kaybetmem ben kimim ki,geldim geçiyorum sadece, ben kaybetsem buraya yazmam bile.
    kocaman bir ülke kaybetti,kaçınız gitti gördü hayranı olduğunuz arap coğrafyasını,katar,ürdün,umman,suudi arabistan,kuveyt hepsine gittim sonumuzu gördüm keşke katar gibi olabilsek de o kadar bile olamayız artık.sizin kafanız hırsla,kibirle,intikamla çalışıyor yazık ve asla hatanızı kabul etmiyosunuz,okumuyosunuz,okuyana entel diyosunuz dünyada okuyan insanların en çok aşağılandığı bir ülke halini aldık.bu coğrafya ömer hayyamların,mevlanaların,nizamülklerin coğrafyası,dünyaya bilimi yayan astronomi öğreten insanlardan nasıl oldu da kahvede okey oynayan,a haber izleyip dünya lideri olduğuna inan topluma evrildik.işte siz bu topluma neden olan,oluşturan unsurlarsınız.benim derdim avrupa gibi olmak değil,avrupaya bilim öğreten,insanlık öğreten olmak.kime anlatıyorum alta birazdan biri "baba parası yiyosun cehapeli yavşak" yazıcak deli gibi favlanacak.
    boğazınıza kadar boka batmışsınız o yüzden başınız dik yürüyosunuz .
  • ben bunlara cahil derdim önceden. "yazık bilmiyor. bilse gitmez bunların peşinden.."

sonra baktım kötü bunlar. basbayağı intikam peşimde. bilmiyor değil bilmek istemiyorlar. kin ve kibir çukuruna düşmüşler yuvarlanıp duruyorlar. şimdi bu kin ve kibir o hale getirmiş kötülükleri kendilerine dönmüş ama umurlarında değil. hayat şartlarından en çok kendileri şikayet ederken kendilerine zarar bir şeye körü körüne bağlı olmalarının tek sebebi var çünkü akıl sağlıkları yerinde değil.

%52'i mi böyle? bir ülkede "ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" diyen iktidar dünyayı sarsan bir halk ihtilali ile devrilirken, bir diğer ülkede neredeyse "köprüye paran yetmiyorsa yüzerek geç" diyecek iktidar %52 ile seçiliyorsa evet o %52 delirmiştir.
  • halka üstten bakıyorsunuz ? kusura bakma ama üsten bakıyorsunuz dediğiniz kişiler halk’ı oluşturuyor. sana üstten baktıkları da yok. kendi hayatına değer verdiği ve çevresine de değer verdiğinden dolayı, daha insan odaklı yaşadıkları için sana üstten bakıyormuş gibi geliyor. yaşam standartından veya insan olduğunu ve değerli olduğunun farkında olmayan sensin. aslında sen alttan bakıyorsun. bu yüzeden türkiye’de hiçbir zaman sol diye tabir ettiğimiz bir hükümet olmadı. ne yaptıysanız siz yaptınız. ekonomi, dolar, euro, patates, soğan, enflasyon, istanbul’a ihanet, terör hortlaması, beton ekonomisi vs....
  • yüzdesini bilemem ama bir insan neden oy verdiği parti ya da kişi seçildi diye kutlama yapar anlamıyorum. akli dengesi yerinde olan birisinin yapacağı iş değil. asgari ücretle bok temizleyen hademe seçimi kazandım diye kutlama yapıyorsa hangi partinin destekçisi olursa olsun bir sorun var demektir.
  • bu ülkenin en az %70'i aptal. bunlar geberip gidiyor ama kendi aptallıklarını çocuklarına geçiriyorlar. biz de bunların yanında akıl hastası oluyoruz. ya ölüp kurtulursun ya da kaçıp kurtulursun başka yolu yok.
  • bu ülkede herhangi bir partiye oy veren akıl hastasıdır. dolayısıyla başlık sahibi de sıkıntılı. zaten akıl hastası ben akıl hastasıyım demez.

(bkz: milletvekilini halkın seçmediği cumhuriyet ülkesi)
  • herşey daha da kötü olacak. allah yardımcınız olsun.
  • akıl hastası filan sözlerine katılmıyorum. evet büyük oranda eğitimi düşük kesim olduğu doğrudur, bunu kendi parti yöneticileri de söylemektedir. fakat farklı nedenlerle aynı yerde ısrarla konumlandıklarını düşünüyorum. sebebi ne olursa olsun sonuçları daha önemlidir. sonuçta bu kitle oyları ile bir tür kraliyet rejimini getirdi, kralımızı da seçti ne yazık ki.

sonuçlar ne olacak: kısaca söyleyeyim duman olacağız, bu dolar ve bu dolara bağlı büyüyen borca kimse dayanamaz, ohal (ki bence yine kaldırılmaz) kaldırılınca batıklar açığa çıkacak, hızla artan bir işsizlik geliyor, ekonomik sıkıntılar çok çok büyük, öyle şaka ile ya da hamasetle geçiştirelecek gibi değil, durum çok ciddi. kısa zamanda 30 liradan pahalı olacak bir koli yumurta, ordan anlayacağız, sütten, çaydan.. üzgünüm ama en yoksul olanları tırpan gibi biçecek bu süreç.
hesabın var mı? giriş yap