• zaman sonra yüzde delikler oluşmasına sebebiyet verebilir. çözüm olarak ise bir süre jilet vurduktan sonra epilasyon yapılmasını öneririm.

edit: yanaklarımın üst kısmına yani elmacık kemiklerime 2 hafta aralıklarla 3-4 kere ağda yaptırmıştım. tüylerde eskisine nazaran daha fazla siyahlaşma oldu artık daha kötü duruyor. asla ağda yaptırmayı önermiyorum.
  • eğer göze çok yakın bölgelere ağda uygulanırsa tahriş olur. bundan dolayı bir yere kadar ağda, bir yerden sonra da ip ile alınması mantıklı ve bir o kadar da acı vericidir
  • kış ayazında yaptırırsanız 1 hafta allık sürmüş taze gelin gibi gezersiniz.
  • 4-5 yıldır yanağımda ilk çıktığından beri ağda yapıyorum. ne uzaması yavaşladı ne de kalınlığı. acısı hissi de aynı şekilde sabit. hani öyle öldürmüyor ama tokat yemiş gibi hissediyorsunuz işte. muhtemelen bundan sonra jilet ya da makine ile alıp bir kaç ay sonra da lazer yaptıracağım.
  • ince tüyleriniz varsa assla etkili bir lazer epilasyon tedavisi olmayacağından dolayı tercih edilebilir. çünkü lazerde çıkam tüy daha dik oluyor:(
    dediğim gibi inceyse tüyünüz bitmiyor lazer bitmiyor 100 tele verip duracağına ağda yaptır 3 aya bir sık yaparsanız yüzünüz sarkabilir ama... hele bir de beyaz tenli siyah tüylü biriyseniz rahatsız olabiliyorsunuz hiç utanmayın gidin yaptırın öpüyorum
  • iki gün önce akşam 9 sularında hızlıca kurtulayım diye bıyık bölgeme ağda yaptım. aynı bölgeye bantı birkaç kere yapıştırıp çekince ağda yanığı oluyormuş, bilmiyordum ve ağda yanığı oldum. dudak üstümün sol yarısı kıpkırmızı ve gergin kaldı öyle. iz kalabileceğini okuyunca gece 00'da nöbetçi eczaneye gittik, krem aldık. iz falan kalmazmış, eczacı da ben söylemeden aklımdaki kremi verince güven doldum birden :d iz kalacakmış gibi gözükmüyor gerçekten şimdiden çoğu gitti. şimdi size yapmanız ve yapmamanız gereken şeylerden bahsedeyim.

- ağdayı aynı yere birden fazla kez yapıştırıp çekmemek lazım, ben yönü ters olup gelmeyenler için yaptım ama hata etmişim, küçük bir parçayla o kısma yapılabilir belki.

- ağdadan sonra yağlı ağda bezi oluyor temizlemek için onunla temizleyin. veya badem yağı zeytinyağı falan da olabilirmiş. ben suyla ve yüz temizleme jeliyle de yıkamıştım sildikten sonra aşırı yanlış. bir süre su değdirmemek lazım. en az 1 saat su ve güneş değmemeli, hiçbir şey değmemeli hatta.

- bepanthen (veya diğer adıyla bepanthol), madecassol, fito üçlüsünden evde hangisi varsa uygulayabilirsiniz. önceliğiniz madecassol olsun, en çok önerilen buydu eczacı da direkt bunu verdi. başka kremler de alabilirim dedim, hiç gerek yok demişti. günde 3-4 kere kullanabilirsin dedi ben biraz daha fazla kullanıyorum gergin kalmasın nemli kalsın diye. bepanthen varsa dönüşümlü de kullanabilirsiniz. ama mümkün olduğu kadar silverdin kullanmayın. yüze silverdin sürülmezmiş, 2. ve 3. derece yanıklar için bir kremmiş bu yüzden bu yanık tipine uygun değilmiş ayrıca içinde gümüş olduğundan iz bırakma ihtimali çok daha yüksek bir krem. bunları internette okudum. çok çok sık görülen bilgiler değil, ben incecik bir tabaka silverdin sürmüştüm ilk maalesef sonra fark ettim bir daha sürmedim.

- 2. gün o bölge pullanma gibi incecik soyuldu küçük küçük, bundan korkmayın bence çünkü asıl bu aşamadan sonra rengi açılmaya başladı.

henüz tamamen geçmedi. geçince de sizinle iz kaldı mı vs. paylaşırım.

not: asla ama asla güneşe maruz kalmayın. 50spf korumalı krem sürün mecbursanız. maske falan bile işe yaramıyormuş. direkt kahverengi güneş lekesine çeviriyor güneş. dikkatli olmakta fayda var.

edit: bir hafta içinde azalarak geçti arkadaşlar. 3-4 gün daha yüzümü yıkayınca ya da sporda falan orası kızarıyordu garip şekilde. o da geçti. sadece gün içinde kremledim ve ben zaten evde olduğum için güneş görmedi ama evden çıkacaksanız 50spf güneş kremi sürün. bu kadar.
  • erkek kuaförlerinde yapılan ağdaya" yüz verdik astarını istiyor" deyimi tam uyuyor. o nasıl bir ağda sökmektir kardeşim al senin olsun yüzüm. polat alemdar bile yüz değiştirirken bu kadar acı çekmemiştir.
hesabın var mı? giriş yap