şükela:  tümü | bugün
 • müsade edilse başlığın orjinali “amerika’nın zarrab davasınının cezasını para olarak değil de devlet olarak tahsil etmek istemesi” gibi bir şey olacaktı. ama neyse konuya dönelim.

  tanım:amerika’nın yapmak istediği tahsilat biçimi.
  son günlerde ypg terör örgütüne kesilceği söylenen silah transferi amerika terörü destekleme devleti tarafından tam gaz ilerletilmekte.
  tabi stratejik zeka olan amerika tek kanatlı kuşun uçmayacağını biliyor ve kuşun diğer kanadını tutanın ve o kuşu boğma gayesinde olduğunu biliyor.
  bu dava sonucu türkiye haksız bulunsa ve 20 milyar dolar(örnek olarak) ceza kesilse, hepimiz biliyoruz ki türkiye böyle bir cezayı ödemez. amerika’da diyecek ki tamam yiğitliğine bok sürdürme suriye’de ypg eliyle terör devleti kurmamıza ses çıkartma, hem de cezayı ödemeyip yiğit gibi görünürsün gibi bir teklifle gelecekleri çok zeki olmayı gerektirmeyen bir öngörü tahmini.

  işte bu noktada idarecilerimize büyük bir görev düşüyor. amerika terör devletinden gelecek her türlü alçak teklif karşısında bilinçli, onurlu davranmak boyunlarının borcudur. ey kardeşim erdoğan gönlünü ve aklını açık tut, sinendeki imanı güçlü tut. arkanda onbinler, yüzbinler, milyonlar, on milyonlar var.

  ey terör örgütü amerika içerden ve dışardan saldırıların sonuç vermeyecek. bu devlet bin kılıç darbesiyle kuruldu bir sinek vızıltısıyla yıkılmaz.
 • abd'nin daha önce kurdurduğu devletin bayrağını göndere çekip başkanlarını mecliste ağırlayan akp hükümetince gülünüp geçilecek başlık.
  başlığı açan kardeşimiz le bahsettiği devlet kurulduğunda o devletin bizim için ne kadar hayırlı olduğunu anlattığı bir başka başlıkta görüşmek üzere hepinize hayırlı günler dilerim.