• peşin not: bu adamı tanımam. yıllardır videolarını izlerim, maçları canlı izlemiş olsam bile yine de özetlerini izlerim. hiçbir çıkarım (maçları yüksek kalitede izleyebilmek dışında) yoktur!

yıllardır ülkede özveriyle çalışan tek insan ve hiçbir talebi olmuyor. daha yeni yeni çıtırdan reklam almaya başladı.

geçen gün discord chatini okurken videoların görüntü kalitesinin düşük olmasından dolayı dert yanan bir iki arkadaş oldu. zelimir de bilgisayarının yetersiz olduğundan bahsetti.

ben nba'de oynayan türk oyuncularımızın maç özetlerini, maç saatlerini, highlight videolarını zelimir'in hesabından takip ederim ve bu adama ufak da olsa bir yardımda bulunabiliriz düşüncesindeyim.

ama bu adam bir yayın açsa, orada izleyenler ve takip edenler olarak bağışta bulunsak ve 1080p çözünürlükte videolar atabilecek yeterlilikte bir bilgisayar yardımında bulunsak. zelimir gardaş da bu bilgisayarı aldıktan sonra faturasını paylaşsa, kalan bağışı da bir vakıfa, smalı çocuğa bağışlasa güzel olur diye düşünüyorum.

twitch kesintilerini vs bilmiyorum. yasal mevzuattan ayrılmadan, az kesintili bir şekilde yapılabilir.
  • adam gibi adamdır trol diyen arkadaş kesin azizcidir.
  • ülkenin epey bir kısmı sayesinde uykusunu alabiliyor.
  • sayesinde nba takip edebiliyoruz.

umarım bozmadan devam edersin zelimir.
  • benim gibi masa başı işte çalışan nba meraklılarına, hizmeti büyük olan youtube yayıncısı. uzun süredir sabah rutinim pc'yi açtıktan sonra kahvaltı yaparken bizim çocuklar (alperen şengün,furkan korkmaz, cedi osman) nasıl oynamış izlemek. o kadar saat maçın içinden tek bir oyuncunun highlightlarını çıkarmak oldukça emek isteyen bir iş olsa gerek. teşekkürü borç biliriz :)
  • eleştiriye ufak bir tahamulu bile yok. ona buna laf sokma buranin kulhanbeyi benim tripleri. bana da yazmıştı birkaç kez. yaşının ufak olduğu belli.
  • ya gerçekten nba'e telif ücreti ödüyor, ya da youtube'un bugını bulmuş bu arkadaş.
  • sabah rutinimin bir parçası olan youtube kanalı. 3-4 dakikalık videoları hüzünle, 6-7 dakikalıkları ise sevinçle açıyorum.
  • nba oyuncularımızın maç özetlerini karşılaşma biter bitmez ışık hızıyla yayınlayan youtube kanalı. izlediğim üç senedir istikrarını hiç bozmadı. izleyin, izlettirin.

@zelimir_hbk
  • ülkede herkes bu arkadaş kadar işini hakkıyla yapsa şuan dünyanın en iyi ülkelerinden biri olabilirdik. bu nasıl bir kendini adamışlık. sabahın köründe maç bitiyor. maç bittikten sonra çok kısa bir sürede özeti hazırlıyor. sayende alperen ' i severek takip ediyorum. burayı okuyor musun bilmiyorum ama okuyorsan seni tebrik ettiğimi ve teşekkürlerimi ilettiğimi bilmeni isterim.
hesabın var mı? giriş yap