şükela:  tümü | bugün
 • zerglerin dandik yaratiklari. hemen öldükleri gibi etkisiz saldirirlar. rush yapmaktan ba$ka bir i$e yaramazlar. bir yumurtadan iki tane cikar.
  (bkz: starcraft) (bkz: zerg)
 • zerglarin en az kullanılan ünitesi,oysaki spawning pool'daki ikinci upgrade'i yapıldıktan sonra acayip kullanışlı hale gelirler,ama hızlı oldukları için çoğu oyunucu onları kontrol edemez önden gider ve harcanırlar,marifet önce hydralisk ve benzeri üniteler çarpışmaya başladıktan 8-9 nanosaniye sonra onları devreye sokmaktır,başarı kaçınılmazdır
 • zergin en fazla kullanilan bu it surusu gibin birlikler oyunun basinda en gucsuz fakat oyunun sonunda en guclu birimler halini alirlar, adrenal glands upgradeleri bittiginde 50 zergling karsisinda 50 dragoon duramaz, ucuz ve bir yumurtadan iki tane cikmalarida onlari olumcul derecede cok olmalarini saglar. :p
 • kalite değil kantitenin önemli olduğu zerg şahsiyeti.upgradeler ile çabuk ve zarar veren atakların ünitesi.havaya saldıramadıkları yanlış zıplama upgrade ile battlecruiser bile indirebilirler.
 • aslan starcraft oyuncularının elinde 10 tanesiyle 10 siege tank patlatılabilen, 35 hp'e sahip ve 5 dmg veren sıçan tipli kıl yaratıklardır.
 • zergin (terran ve protossa karşı) en az kullanılan birimi. full upgrade bir zergling ölümcüldür, zira crackling mertebesine ulaşsa da bu arkadaşın fiyatı hep aynıdır, çifti 50 mineral. depar upgradeinden sonra en hızlı melee birim olur. adrenalin upgradeinden sonra da rakibin hplerinin azalma hızı çene düşerek izlenir. protoss'a karşı: kasmamalı, high templar var, reaver var, havaya zaten saldıramıyor, hemen hemen hiçbir işe yaramaz, bir durum haricinde ki karşınızdaki adam full birim dragoona gidiyorsa, gönül rahatlığıyla full zerglinge gidebilirsiniz. dragoon zerglinge upgradeli 6,5 gibi bir zarar verir, cooldown'u ise kurdeşen döktürecek kadar uzundur, zergling ise full upgrade 8 damage verir, saldırı hızı ise müthiştir, böylece denebilir ki, 50 zergling 50 goon'u alır. ama zaten zerge goon basılmaz, bu yüzden toss'un ilacı hydralisk ya da mutalisk. terrana karşı: yapın yaptırın, zerglinglerinizi sevin. ortalıkta firebat olmadığı sürece mutalisk+zergling terranın aşılmaz tank+goliath savunmasının anahtarıdır, çünkü full upg linglerin tankların dibine ulaşması süresinde tanklar sadece bir ya da iki atış yapabilmiş olurlar. bu da zergling sürüsünü (sürü değilse starcraftı silip counterstrike yükleyin) durdurmak için yetersizdir. zerglingler tankların dibine girdiğinde tankların sonu gelmiştir, goliathların silahları katliamı durduramaz. tam burada işe karışan mutaliskler goliathları oyalar ve zerglinglere işi bitirmek için zaman kazandırmış olur. sonuç, yok olmuş bir savunma ve zerg swarm'ın insafına kalmış bir terran üssü.
  zerglingler istenirse ev hayvanı olarak da beslenebilir, gün aşırı marine ile beslenen zerglingler iyi bekçi köpeği olurlar. çocuklardan uzak tutun, zira rottweiler tıynetinde olduklarından çocukları akşam yemeği menülerine katmak isteyebilirler.
 • çkrrt graak gibi bağırtıları guardian'ınkiler ile insanın diline dolanan, uluorta yerde garip sesler çıkarmasına sebep olan ünite.
 • upgrade'leri yapılmadıkça pek işe yaramayan, sürü halinde kullanıldığında rakip ekonomiyi sarsabilen, siege tank gibi splash damage veren üniteler karşısında kıymaya dönüşen yavru birim. (bkz: zerg evladı)
 • defiller (bkz: darkswarm) ile drop yapıldığında yardım gelene kadar bir koca üssü yok edebilirler.
 • fino köpeğine benzer bunlar.

  (bkz: bagdat caddesinde zergling gezdirmek)