• çoğunlukla 9gag kültüründen nemalanarak mizah yapan bir twitter kullanıcısı. mizahını anlayabilmek için eser miktarda ingilizce bilmek ve bazı yabancı dizi ve animeler hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. bazen hesabını mashable parodi hesabina çevirir. reklamsız, viralsiz, ortalama üstü mizah için takip edilebilir.
  • @berkingham adresli bir twitter kullanıcısı.

edit: burada eskiden kendisiyle ilgili yanıldığım bir şeyler yazıyordu, onları sildim ve düzeltiyorum; baya eğlenceli ve orijinal biri. twitter'da ne kadar troll diye nitelenen hesap varsa takip ediyorum. 1k'lık hesaplardan tut 100k'lık hesaplara kadar (argostroloji, odun herif falan gibi bayık fenomenlerden bahsetmiyorum). bi tanesi sabah kalktıktan akşam yatana kadar sikine olan aşkını anlatıyor, öbürü müge anlı izleyip yorumluyor, öbürü ecevit gömleği - söğüt ağacı altında uzanmak falan anlatıyor, öbürü doktor olduğunu insanların anladığından artık iyice emin olmak istiyor, öbürü insanlardan ne kadar nefret ettiğini anlatmak için 140 karakteri yeterli bulmayıp flood yapıyor falan herkes ayrı bir telden çalıyor ama hepsinin de benzerleri olan bi sürü başka hesap daha var. yanlış anlaşılma olmasın çoğuna her zaman olmasa da sık sık gülüyorum. bu adam ise daha çok türkiye'de popülerleşmemiş olsa da internette ortalamadan fazla zaman geçiren herkesin bildiği kalıpları kullanarak güldürüyor ve twitter'daki türk hesapların pek taklit edemediği ve kendisi de başkasını taklit etmeyen biri. kendisine en başta gereksiz yere önyargıyla yaklaşmışım, o yüzden bu düzeltmeyi yapmayı bir borç bildim.
  • yıllar önce orta okul'da kız öğrencilerin ''ev işi el işi'' dersinde yapmakla yükümlü oldukları minik bebek iç çamaşırı. aman allah'ım nasıl titizlik gösterirdik başına bir şey gelmesin diye. çünkü yalnızca sınıf içinde yapılmasına izin vardı, evde devamını getirmek yasaktı. saklama akıllılığını gösterebildiğim tek tük yaptıklarımdan. ama kenarlarına dantel dikince sandıktan çıkmamayı garantiledi, yoksa isterdim oğluma giydirip bir poz fotoğrafını çekmeyi. neyse.
  • @berkingham adlı kemal paşa ve dummy soldiers başlıklı flooduna günlerce kahkaha attığım twitter kullanıcısıdır
  • twitter kullanıcısı
    kaliteli bir adam ve mizahşör.
    kimseyle karşılaştırılmaması gereken, kendi farkını yaratmış genç bir adam.
    (bkz: berkingham)
  • fethiye'de ninemin giydiği anamın bile giymediği yerel kadın giysimize zıbın genel adı verilirmiş. zıbından ayrı mı bilmem bir efsane üç etek vardı.

bu zıbının çeşitleri arasında şam* (kırmızılı), kutmu (ince, alalı bir şey), kaşık sapı (mor-beyazlı), yelek varmış. ben renklerinin güzelliğini anımsıyorum ama, ötesine ilgisiz kalmışım. sordum, anam ninemin zıbınını halama teklif etmiş, iyi ki halam almamış, annem bu hayal meyal anımsadığım giyimleri meğer saklıyor, koruyormuş.

"işlemeli zıbın giyinmiş, beyaz itzari pantolonu kalçaya oturmuş vaziyette, ayaklarda cilalı iminei geniş kenarlı ve üç renkli kurdeleli şapkası başında, genç adam evvela kendi cinsiyle gururlanır. o barbat'tır ama kendini voinic sanır. bu kendini güzel sanan genç kızın hoşuna gider. genç kızın ihtiyatkar, biraz da kurnaz samimiyetine karşılık, delikanlı, ihtiyatsız, kesin, fakat kendisine hiçbir şeye malolmayan bir söz verir. bu yeterli ise ne ala. değilse, kanun önünde eğilir, boyunduruğa koşulur, bir yuva kurar. geleneklerin inatçı savunucusu olur, özellikle genç kız babası olursa, onun kızları da "hora"ya giderler orada bir koca aramak için." panait istrati- hayduklar
  • 'türk işi offensive humour' nasıl olur bize gösterebilen, twitterın açık ara en iyi fenomeni diyebileceğim über şahsiyet.
  • az önce yılın tweetini atarak sandalyeden düşürttü. ulan hala gülüyorum. con sınovdan sonra en takip edilesi hesap

aha da tweet
  • muhteşem twitter komiğinin saçma bir sebepten hesabı kapatıldığı yazılmadığı gibi, ikinci hesabının kapatıldığı da sözlüklerde yer bulamamıştır. yayın hayatına https://mobile.twitter.com/berkingham3 adresinden devam etmektedir. son tweetini ısrarla bayinizden isteyiniz.
  • falan boyle
hesabın var mı? giriş yap