şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bisikletliler için geliştirilmiş sanal gerçeklik oyunu. hatta oyun demeyelim de online aktivite diyelim. şöyle, nasıl ki araba yarışı oynamak için direksiyon + gaz pedalı + vitesten oluşan bir konsol kullanabiliyorsanız aynen bu şekilde bu sefer bisikletiniz + hız sensörü + trainer dediğimiz evde bisiklet kullanabilmenizi sağlayan aparatlardan biri gerekiyor.

  arkadaşlarınız ile sözleşip aynı anda zwift'e girerek seçtiğiniz pistte dolaşabiliyor yarışabiliyorsunuz... ne kadar hızlı pedal çevirirseniz oyunda da o kadar hızlı ilerliyorsunuz, doğal olarak gerçek insanlar ile oynayabileceğiniz bir oyun haline geliyor...

  şu anda beta sürümünde fakat betadan çıkıp gerçek oyuna döndüğünde patlama yapacaktır...

  web sitesi
  (bkz: tacx)
  (bkz: strava)
 • 29 ekim 2015 tarihi itibariyle deneme sürümünün sona erdiği, kullanmak isteyenlerin aylık 8$ ödemeleri gereken oyundur.

  kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte evde antrenman yapmak isteyenleri eğlendirecek ve çalışmalarına hırs katabilecek bir hede.

  edit : imla
 • aylık üyeliği 15 dolar yapmışlar. mevcut üyeler 1 yıl boyunca eski fiyattan (10$) devam edecek.
 • yok mudur sözlükte kullanıcısı acep?

  ülkemiz şartlarında en optimal trainer hangisi? bisiklet seçimi fark yaratır mı?

  bu konularda bilgi verebilecek sözlük yazarları yeşillendirirse sevinirim.
 • 2018 dünya yol bisikleti şampiyonası parkuru innsbruck'u bünyesine eklemiş platformdur. kaynak

  2015'de richmond parkurunu ekledikten sonra iki yıl ara vermişlerdi ama çok güzel bir parkur güncellemesi ile geri döndüler.

  %28'e varan eğimi pedallayalım bakalım kaç m/saat hızla gideceğim çok merak ediyorum *

  edit: ayrıca beta sürümünden beri kullandığım ve üzerinde 10800 km yaptığım programdır. yoğunluktan her istediğinizde dışarıda pedallayamıyorsanız size sunduğu antrenman programları ile evde ciddi şekilde kendinizi geliştirme imkanı sağlar. bugünlerde 6 haftalık gran fondo antrenman programını acı içerisinde bitirdim ama bunu yaparken de ftp değerim 40 watt kadar arttı. kurdan dolayı biraz tuzludur ama tavsiye ederiz efendim.