şükela:  tümü | bugün
  • muhyiddin ibn arabi'nin fütuhat-ı medeniyye eserini basarak yayın dünyasına merhaba diyen, üsküdar'daki yayınevi. yayın yönetmeni, litera yayıncılık'ın eski editörüdür.
  • dün bu güzel yayınevinin sahibi mustafa aksu ile tanıştım.uzun zamandır bir insanın muhabbetinden bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum.yani güzel insanlar halen varmış yahu dedim kendi kendime.sırf kendisiyle tanışmak ve muhabbet etmek için bile ziyaretine gider insan.
    mustafa abimiz daha önce başka bir yayınevinde editör olarak çalışmış.hatta seyrimde bir şehre vardım diye bir roman da yazmış.(romanı okuyunca görüşlerimi yazacağım buraya)kafasına esmiş kendi yayınevini kurmuş.üsküdar-uncular'da bir ofis tutup başlamış çalışmalara.henüz yeni bir yayınevi olduğu için şimdilik iki kitap basmış.bunlardan birisi filibeli ahmed hilmi efendi'nin amak-ı hayal adlı kitabı(bu arada şuana kadar en iyi hazırlanmış amak-ı hayal kitabıdır.), diğeri de muhyiddin ibn arabi' nin fütuhat-ı medeniyye'sidir. yayınevinin hem editörü,hem sahibi,hem mizanpajcısı hem danışmanı.tek başına herşeyi yapıyor.ileriki zamanlarda adından söz ettirecek bir yayınevi olacağına inanıyorum.
    (bkz: http://www.01yayinlari.com/)