şükela:  tümü | bugün
 • zamanında akitoğulları camiasında infial yaratmış hadise. gezi'nin ekonomiye ve döviz kuruna etkileri gerçekten büyük olmuştu. dolar 0.08 artmıştı. çadırları yakılıp, gözleri çıkartılıp, öldürülen vatan haini geziciler seramikleri kırmıştı.

  edit: ıvır zıvır
 • taksime leğen içinde çiçek konunca 4.18 olmuştur. buyur buradan yak.
 • 28mayıs 2013 - 28haziran 2013 arası 1aylık $ performansı.
  1,84tl-1,92tl

  4ocak2016-4ocak2017 arası 1yıllık peformans
  2,94-3,57

  27nisan2018-25mayıs2018 arası 1aylık $ performansı.
  4,05-4,72

  çok rakam ve tarih var.
  ilk cümleden sonra çomarlar okumayı bırakıyor zaten.
  öpt.kib.bye.
 • ekonominin silah gibi kullanıldığını bilmeyen kalmadı. bize düşen dolar yükseldi alçaldı diye mırmır etmek yerine bizden sonraki kuşakları da kapsayacak kalıcı çözümler oluşturabilmek.

  mesela somali'yi düşün bu ülke bize göre küçük, biz de amerika'ya göre küçüğüz (ordu konusu hariç) bu adam çıkarlarına ters düşen mesela suriye'ye operasyon yapabilmemiz gibi sıkıntılar görünce ne yapacak? ya da ne yapabilir?

  içeriden oymaya çalışacak, kürtleri kullanacak, terörü kullanacak, ekonomiyi kullanacak bunları artık görebilecek göze sahip olmayan türk genci kalmamalı.
  bize düşen kurulan oyunları bozmak.

  türkiye demokratik bir ülke sandıkta kazanılır, sandıkta kaybedilir!
  allah bu millet tekrar (bkz: 15 temmuz 2016) acılarını yaşatmasın, kendi ordusu kendi milletinin üstünden tankla geçecek kadar rezil rüsva hale düşürmesin.
  kendi helikopteri kendi vatandaşlarını bombalayacak kadar alçalmasın, kendi savaş uçağı kendi polisini vuracak kadar alçalmasın...

  özetle hep deneyecekler bölgemizin sıkıntıları sebebiyle torunlarımızın zamanında bile deneyecekler onlara daha güçlü bir ülke bırakmamız lazım.
  bugün ordumuzun kullandığı silahlarda %70 varan yerlilik oranına yaklaşıldı bu çalışmalar yapılıyorsa bir sebebi var!
  bu sebebi görmeniz için inşallah o acı dolu anları yaşamamıza gerek kalmaz...

  15 temmuz'da ne canlar gitti ne olaylar oldu bilmiyorsunuz, youtube'da bir çok paylaşım var takip edin görün ki aynı acıları yaşamayalım inşallah.
 • 5 tl den selamlar
 • gezi olayları abd veya dış destekli değil, direkt sivil bir eylem olduğu için, piyasalar etkilenmedi. zaten birilerinin hala gece kabusu olan tek olay gezi olaylarıdır.

  daha sonradan işin içine istihbarat ajanlarını sokup etrafı yıkıp yakanlar, gezi eyleminin bir parçası değillerdir.
 • dolar 8 kuruş artarken sesini çıkaran insanların, bugün dolar 8 lira bile olabilir denildiğinde kulaklarını tıkaması; tıpkı gezideki gençlere soyu belli olmayanlar diyen fethullah gülen adlı terör örgütü liderinin gezi olaylarını desteklediğini söylemek gibi inanılmaz bir ironidir.

  not: her türlü provokasyona rağmen gezi olaylarında halkın sağduyusunu canlı kanlı gören bir genç.
 • bundan 5 yıl önce gerçekleşmiş olan hadise.
 • benim çomar akkurt kuzenime göre gezi olaylarindan sonra kur hep artmış. hiç düşmemiş.

  vay aq ne gezi olayıymış. 5 yıldır kura etki ediyor!...
 • ikinci gezi olayını o malum %50 kaldıramaz demek ki. bu işler mermi manyağı yaparım demekle olmuyor canlarım. iç savaş 15 temmuz birlikteliği de yaratmaz. ülke bölününce kim kimden, ne oluyor, ne olacak kimse kestiremez. bir de bunun dış mihrakları var. bir lafı söylerken üç-beş defa düşünün. her boku da geziye atmayın. tabii sahiden ülkesini seven insanlar iseniz. çünkü söylediğiniz laflar sürekli bölüyor bizi.
  yani özetle kurun faturasını gezicilere ödeteceğinize biraz da kendinize bakın, kendiniz ödeyin. ulan bir kere de bir halt yediğinizde kabul edin, mağdur edebiyatı yapmayın, başkalarına suç atmayın.