• % 22 ve üstü alkol değerine sahip içkilere 176 küsür tl vergi zammı olmuş. yuh diyorum amk. portekiz'de % 20'lik alkol değerine sahip şarabı indirimle 10 euro'ya aldığımı bilirim. hesabı siz yapın!
  • yasasin (bkz: e-sigara) ve (bkz: old holborn) dun (bkz: bira kiti) mi de aldim bugun deneyip bilgilendiririm.simdi (bkz: onlaaaar) dusunsun.
  • her şeyi anladım da zam haberi diye bakanlar kurulu kararı linkini vermek hangi kafa pardon? şu sözlükte o tabloyu okuyup anlayacak, güncel fiyatlara uyarlayacak belki 3-5 kişi vardır.

arkadaşı muhasebeye alalım.
  • tanım: hepimizi olumsuz etkileyecek hede.

sigara içmeyen, alkol tüketmeye de pek vakit/imkan bulamayan biri olarak,
    bu başlıkta çokça rastlanılan "sigaramı sarıyorum / sigarayı bıraktım / içkimi kendim yapıyorum" türü detayları, "ben hep 50 liralık aldığım için beni etkilemiyor" boyutundaki çomar ironisi açıklama olarak düşünüyorum.
    zira belirttigim gibi, hiçbirini kullanmasam da, bunları kullananların kullanmaya devam ederken ihtiyaç duyacakları ilave masrafları ben finanse ediyor olacağım. hepimizden çıkacak bunun parası, sadece içenden değil.
  • ekonomi politikası sadece ötv ye zam yapmak olan bir hükumetin son icraatı.. sonra da çıkıp başkanlık da başkanlık!!
    siz devlette tasarrufa gideceğinize anca vatandaşa geçirin.. başka bir bildikleri de yok zaten.. gün gelecek vergi ödemekten yemeğe ekmek bulunamayacak bu ülkede.. sadece zenginlere hayat olan bir duruma gelecez.. ondan sonra önlersiniz iç karmaşayı emin olun!!!

yok memur zammıymış , yok asgari ücretmiş, yok emekli maaşıymış.. bunlarda bişey yok.. ama milletvekili maaşları artacağında, kıyaklar yapılacağında hepsi sabahlara kadar da çalışıyorlar..

ülkeyi anca böyle yönetebiliyorlar.. e millet de memnun olacak ki oy vermeye devam ediyor.. yapacak bişey yok..
  • tipik akp lanet politikalarından sadece birisi.

bitirin zaten, kendiniz gibi olmayan, kendi istemediğiniz şeyleri yapan herkesi bitirin. hem de bu yolla ağzına sıçtığınız ekonomiyi kurtarmaya çalışın. şaşırmıyorum artık.
  • tütün sarmak denilince aklıma hep kurak ve sarı bir kasabada gecekondudan hallice evinin önünde ahşap sandalyesine oturmuş, yaşlı, zayıf, güneşten kavruk esmer tenli, büyük burunlu bir amcanın elinde sarma sigarasıyla oturması görüntüsü gelirdi. düşünün yani bana o kadar uzak bir şey ki bununla ilişkilendirdiğim tipoloji bile var. yani vardı. bugünden tezi yok, kadın başıma tütüncüleri gezeceğim, bilimum alet erdevat alacağım, bana tütün sarmak biraz kıroca bir görüntü gibi gelse de umurumda değil, artık bu kadar para veremicem sigaraya.. ya kendime saygımı kaybederim alamam artık..ha zor tabi araştır öğren yap uğraş önceden hazırla falan filan ama yapacak bir şey yok. iyi yanından bakalım bu vergiler çomarların oyunu değiştirecekse akp gidecekse merak etmeyin tütün de sarmayı öğreniriz biz kadınlar!
  • ne güzel ya, çalın çırpın, çıkarlarınız doğrultusunda milli servetleri kişilere peşkeş çekin ama biz ödeyelim.
  • kesinlikle yapılmasını istediğim zamdır. normalin üstünde alkol ve sigara tüketen biriyim . bağımlılık işte . ama bu zararlı alışkanlıkların özellikle sigaranın pahalı olmasını destekleyen biriyim .
    gelelim bu zamların yapılış amacına . bu zamlar benim desteklediğim şekilde yapılmadı .bu zamlar bildiğin ülkenin ekonomik olarak bok yoluna girdiğinin göstergesidir .nasılsa insanlar alıyor ne fiyat olursa olsun deyip insanları söğüşlemek için yapılan bir zam. demek ki"ehonomimiz çohh eyi" diyenler yanılıyormuş .
  • yeniden değerleme de dahil mi diye tereddüte düştüğüm zamdır.
hesabın var mı? giriş yap