• kartal imam hatip lisesi bahçesindeki kedileri bile işe alırsan böyle olur.
  • son dakika olarak geçiyor kanallar. büyük skandal.

edit: basın müşavirinin açıklaması
    adam daha türkçe cümle kuramıyor, basın müşaviri olmuş. liyakatsizlik zirvede geziyor.
  • hem kariyer hem torpille ilerlemeye çalıştığı her yerden duyulan birimin torpile kaydığının örneği.
  • an itibariyle özbekistan'da göt gibi kalmama sebebiyet veren çöküştür. sadece rezervasyon işlemleri değil, şirketin bütün kanalları, çalışanların birbirleriyle iletişimleri de yok olmuş. kimse birbirine haber veremiyor ve işlemler yürütülemiyor. ben ne yapayım taşkent'te şimdi diye düşünüyor insan. gidip at eti falan mı yesem ne yapsam abi. önerilerinize açığım.

repütasyon kaybı falan yaşanmayacaktır. çünkü thy'nin çoğu hatta herhangi bir alternatifi yok. yani iki güne geçer etkisi merak etmeyin. reklam filmlerine ayrılan bütçenin asıl yerini öğrendiniz böylece.
  • (bkz: kartal imam hatip lisesi)

bilgi işleme alınan elemanlar belli ki thyye laik liyakatliletin sağlayamadığı ileri teknolojiyi getirmiş.
  • iste is bilmez yazilim departmaninin sonuclari, kodun basina selcuk kardesimin ihalara yazdigi gibi ayet yazmazsaniz boyle olur. bilirsiniz ki ayet pattern en iyi design patterndir.
  • apronda deve kesen zihniyetin elinde olmak tam da boyle bir şey işte. camel bin camel!
  • repütasyon ne olum? bu kadar mı uzaksınız ana dilinizden?

(bkz: itibar)
    (bkz: ün)
    (bkz: prestij)
    (bkz: şöhret)
    (bkz: saygı)
  • saat 6 da ki uçuşuma gittim daha önce check in yapmıştım ama telefona kayıt etmemiştim, havalimanına gidince sistemin çöktüğünü gördüm, biletimi ne online görebildim ne de makina da basabildim, hâl böyle olunca da kapıdan geçemedim, şimdi bileti aldığım firma diyor ki thy yaşanan sorunu bize bildirsin biz ücret iadesi yapalım, peki thy ne diyor; uçuş gerçekleşti, check in de yaptırmışsınız diyor, ben hayatımda bundan daha az rezil firma gördüm hem bilet parasına çöktüler hem 4 saatimi yediler hemde beni havalimanında öylece ortada bıraktılar şimdi esenler otogarına gidiyorum otobüs bileti alıcam, siktiğimin kartal imam hatiplilerinin yönettiği firma bu kadar olur.
  • size biraz insider bilgi.

alt yapı müdürlüğü ölüm sessizliği. başların hiç biri aşağıya bilgi vermiyor. ne olduğuna dair çalışanların haberi yok.

saat 15:30 - 15:40 gibi network bağlantısı çöküyor. basit anlatımı ile şu anda thy'nin bütün birimleri karanlıkta. bırakın bilet ve rezervasyon sistemini, çalışanlar mail bile atamıyor.

daha önce de böyle olaylar yaşanmış, fakat genel akışı etkileyemecek kısa kesintiler olmuş. fakat bu sefer farklı şu dakika itibari ile 7 saattir network ile bağlantı kurulamıyor. bir kaç gün önce kapsamlı bir bakım çalışması yapılmış ama sebep bu mu yoksa siber saldırımı açıklama yok.

kısacası her saat milyon dolarlar eriyor. thy bütün dünyada karanlıkta kaldı. onlarca yedeği olan sistem çalışmıyor.

thy iyi sıçışlar diler…
hesabın var mı? giriş yap