şükela:  tümü | bugün
  • türkiye şartlarında büyük enayiliktir. hiç öyle ama şunu şunu yaparsan biraz ucuza alırsın diye kıvırmasın kimse. 4 tane oyun alsan 1 asgari ücret gömüyorsun. ayda 2 oyun oynasan 700 tl yapar. millet o paraya ev araba kredisi ödüyor amk.

http://www.dr.com.tr/…lar/spor/urunno=0001708497001
  • kendime aldım 1 tane. yalnız oynamayı sevmediğim için arkadaşıma da hediye olarak aldım. arkadaşımın meşgul olup, benimle oynayamaması ihtimaline karşın da pek sevmediğim ama playstation sahibi olan başka bir arkadaşa da hediye olarak aldım.

normalde 1140 lira tutması gerekiyordu ama %9 indirim sayesinde 1037 lira ödedim. kargonun da ücretsiz olması güzel oldu.
  • (bkz: oyuna gelme.)
  • aral denen şirket yüzünden yapılan eylemdir.
  • bir oyuna 350tl vermek değil; dışarıda 60 dolara satılan oyuna 350tl verip, aralı zengin etmek enayiliktir. ikisinin arasında fark var. nice oyunlar/edisyonlar var ki bırak 350tlyi, 350 dolara satılığa çıksa havada kapılabilecek.
  • döviz ile digital alındığında, steam'den alındığında, tr psn'den alındığında, spottan alındığında verilmeyen paradır. dnr'da keriz düdüklüyorlar. geçen gün çocuğun biri ps3'e fifa 17 aldırdı babasına 250tl'ye.

pahalıdan giriş yapıldıktan sonra fiyatları güncelleme gereği bile duymuyorlar. digital olarak 20 tl'ye alabildiğin oyunu adamlar 150 tl'ye satıyor. alan alır almayan sikimizde değil kafası.
  • hangi oyuna? broadway oyununa verilir mesela.
  • oyunu almayarak çözülecek problemdir.

bu bir şeylerin fiyatından sürekli şikayet eden tayfayı da anlamıyorum. yok beşiktaş'ta gittiği bir kafe'de çay 10 liraymış, yok beymen'deki tabak 10.000 liraymış, yok oyun 350 liraymış... alma abi? sanki 5 lira dediler de sonra karttan 500 lira çektiler. her şey ortada işte.

benim istediğim çizme de 4.000 lira mesela, ben sesimi çıkartıyor muyum? hayır. ben de belki ileride bir ürün çıkarırım ve bir tokaya 10.000 lira fiyat biçerim, kime ne? arz-talep meselesi. kimse sizi zorlamıyor bütün maaşınızla oyun alacaksınız diye.

edit:

"fakirin oyun oynamaya hakkı yok mu lan?" gibi laflar sokulmuş...

gören de bebeğine mama alamıyor sanacak. edebiyatınıza başlatmayın.
  • aral ithalat denilen dolandırıcılar varken bu ülkede kutulu oyun falan alınmaz canım kardeşim. geçtim steam'i, euro üzerinden satış yapan origin bile yeri gelince bu adamlardan ucuza oyun satıyor.

bunu yapan kişi zaten bilgisayardan anlayan oyuncu falan değildir. konsolcu da değildir zira onlar da playstation store falan kullanıyor bildiğim kadarıyla.

bunu yapan ve aral gibi bir firmanın hala batmasını engelleyen kişiler, çocuklarına oyun alan ve mevzuyla alakalı olmayan anne babalardır.
  • almayın bu kadar basit.