• en asil duyguların insanıdır.

ek: tabii ki gözlerim doldu. anıtkabir etrafındaki pek çok kişinin de doldu. :(

ek-2: göz atmanızda fayda var; (bkz: 10 kasım'da atatürk'ün mesajını yayınlayan radyo)
  • en derin hüznü gönlünde yaşayan insandır.
  • siren boyunca süzülüyor o yaşlar yanaklarımdan. ama zaten bugün her izlediğim videoda burnumun direği sızladı, durup durup ağladım. çok sevince çok özlüyor insan.
  • sabiha’dan bildiriyorum; saygı duruşu + istiklal marşı’nın sonunda yabancılar bizi ayakta alkışladı
  • pazar farketmeksizin kalkip karsidaki okulun siren sesiyle ayakta selam durup o ses boyunca huznu en derimde hissedip duygulanmamak elde degil. ama en umut verici olan benimle ayni hisleri yasayan gelecegin neferleri olacak olan milyonlarin varligidir.
  • tarihi doğru öğrenme şansına sahip olmuş, aynı şekilde siren sesinde gözleri dolan bir aile tarafından büyütülmüş, büyüdükçe siren sesinin anlamını daha derinden kavramış insandır
  • bir de tüyleri diken diken olanlar vardır ki her istiklal marşı ve siren sesi duyduğunda, ben oluyorum o.
  • malum pazar uykusu. sirenler beni uykumdan uyandırdı bu gün.
    işe geç kalmış gibi yatağımdan fırladım. boxer'ın üzerine bir eşofman geçirdim. terlik bile aramadan çıplak ayakla balkona çıkıp saygı duruşuna iştirak ettim.

gözlerin dolmaması ise ne bileyim... mümkün değil.
  • kalbi sadece vatanı için atmış ve hayatını tamamen buna adamış bir insana duyulan sevgi, saygı, vefa ve minnet duygularıyla dolup taşıyordur. keşke sadece dolsa.
  • dolmuyor, ağlıyorum hem de her sene burnumun direği sızlayarak.
    saygı, sevgi ve minnetle...
hesabın var mı? giriş yap