• 1 saat önce olan kaza.2 arkadaş vefat etmiş kavacıkta kitlenen trafikten dolayı öğrendik.
    kaza videosu
  • üst edit: ya siz ne karaktersiz ne şerefsiz insanlarsınız ya... haketmiş diyen var, iyi olmuş diyen var minibüsçüye üzüldüm diyen var... var oğlu var... lan adam belki de 2 saniyeliğine eşine döndü, dalgındı, kafası karışıktı, göremedi vs. vs. bir saniyelik bir hata yapmış ve zaten hatasının bedelini de çok ağır ödemiş. eşi ile birlikte korkunç bir biçimde can vermişler. oğlum sizin hiç mi inandığınız bir değer, içinizde hiç mi insanlık kalmadı? hepiniz hatasız mısınız şu vakit kaybı ömrünüzde... lan ne kötü insanlarsınız siz ya! ne oldu abi bizim toplumumuza ne ara bu kadar yavşak doldu!

"ama öldü efendim!" diyen ruşen çakır'a "ben bilmem!" diyenden ne farkınız var?

kimi mi kastediyorum mesela? böyle bir olayın böyle bir üzücü olayın ardından şu ekran görüntüsünü aldığım yavşak köpeği kastediyorum.

https://eksiup.com/p/93322812kspb

----
    büyük bir talihsizliktir. ölenlere rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim.

videodan tam olarak anlayamadım. ancak eğer rahmetli arkadaşlar emniyet şeridinde duran araca vurmuşlarsa çok büyük dikkatsizlik, çok büyük hata yapmışlar;

yok eğer emniyet şeridindeki araç aniden direksiyonu kırıp şeride girip hızını düşürmüşse, minibüs şöförü de hatalıdır.

edit: "arızalandığı için emniyet şeridinde bekleyen minibüsün sürücüsü mehmet budak "minibüs arızalanınca emniyet şeridine çekerek, kaputu açmıştık. motosiklet bize çarptıktan sonra otobüsün altında kaldı" diye konuştu." bu durumda ölenlere rahmet diliyorum. tam da söylediğim gibi motorsiklet sürücüsünün büyük dikkatsizliği ve hatası var, çok üzücü...

edit 2: bir arkadaşımdan edindiğim bilgiye göre motor sürücüsü esasında bir hayabusa sürücüsü imiş. goldwing'i yeni almış ancak alışamamış, satılığa çıkarmış. motor eşinin üzerine olduğundan dolayı eşi ile birlikte motoru satmaya gitmektelermiş. bir yaşında çocukları varmış, yavrucak hem öksüz, hem de yetim kalmış... çok üzücü, gerçekten çok çok üzücü... lütfen yazdıklarınıza dikkat edin.
  • yine dikkatsizliğinin kurbanı olan insanlar...
  • emniyet şeridi en tehlikeli şerit motorcular için,allah rahmet eylesin. emniyet şeridi kullanımı motorculara serbest mi?sürekli kullanıyorlar ve ceza yemiyorlar sanırım,bilen bir yazar yeşillendirirse sevinirim.
    edit:emniyet şeridi yasakmış,ama otomobil tacizleri yüzünden polis kullanımına bir şey demiyormuş.
    not: motosikletleri fark edelim!
  • merak ettiğim şu.

otobüs şoförü de yargılanacak mı? kendi şeridinde takip mesafesini korumadığını söyleyemeyiz. baya bildiğin yoktan var olup önüne düşüyor motor ve üstündekiler.

bilenler aydınlatırsa seviniriz.

adamın hayatı kaymasa bari.

edit: mesaj kutumu doldurup taşıran herkese teşekkür ederim. genel kanı bir şey olmayacağı yönünde.
  • videodan anladığım kadarıyla emniyet şeridinde duran minibüsün aniden açılan şoför kapısına çarpıp yola fırlıyorlar. tamda arkadan gelen belediye otobüsünün altına giriyorlar bu seferde.

hata büyük oranda yola bakmadan kapıyı açan minibüs şoföründe .
  • 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasıdır.

yıllardır burada tartışılan trafik terörünün sağlam ayaklarından 2 öğe var.
    minibüsçüler ve motorcular.
    motor kullanan sürücüler emniyet şeridini kendilerine ayrılmış bir bölüm olarak algılıyorlar.
    hatta kilitlenen trafikte emniyet şeridine yanaşan araçlara sinirleniyorlar.
    öncelikle motor sürücülerinin trafik kurallarına tabi olduklarını anlamak gerekir.
    öyle ki kullandıkları aracın manevra kabiliyetinin yüksek olması kendilerine şerit ihlali yapma hakkı vermiyor.
    minibüsçülere zaten ne söylesem az. kural tanımaz binlerce maganda yollarda denetimsiz şekilde dolaşıyor.
    ne zaman sarı dolmuşları kullansam , sinir krizi geçiriyorum.
    trafikteysem şayet uzak duruyorum , lanet olsun diyorum.

yaşanan her kaza ''ders'' olacağı yerde insanları daha da hırçınlaştırıyor.
    istanbul trafiği özelinde kıçımızı da yırtsak gideceğimiz yere en fazla 10 dakika erken gidebiliyorken bu saçma aceleciliğe gerek var mı gerçekten ?
  • kaza sonrası diğer yönün sol şeridi neden kalabalık, çünkü çok meraklı bir milletiz. ölenlere rahmet diliyorum.
  • emniyet şeridinden giden motorsikletin duran transite arkadan çarpması sonucu oluşmuştur.

hatalarının bedelini canlarıyla ödemişler.
  • 10/10 motosikletin kusurlu olduğu kazadır, bedelini de canıyla ödemiştir. olaya karışan, şahit olan insanlara da boşu boşuna travma yaşatmıştır. emniyet şeridini kendilerine tahsis edilmiş solucan deliği sanan sığırlara ders olarak izletilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap