• muş varto ilçesinde jandarmanın dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan 5 adet yaratığın indirilme görüntülerini içerir.

link

videoda dikkati çeken detay, araçtan inip ellerini kaldıran teröriste” dur dur ellerini kaldırıyor” diyen ve o anda bile aman dileyene merhamet eden yüce türk neferinin sesidir ama hewalcanlar bundan istifade ateş etmeye başlıyor sonrası malum. ellerinize sağlık.

eşit: başlığın indirilmesi diye açılmasından ötürü küfürler savurup zoruna giden kılkuyruklara; o tabir “indirilmesi” olarak kullanılır. terörist indirilir zoruna gitmesin.
  • acilen araçtaki silahlara aim yüklenmesi gerektiğini gösteren görüntüler. terorist yaklaşık 2 dk koşarak kaçtı lan o kadar ateş edilmesine ragmen.

yazdırın bi oto takip yazılımı ne ugrasıyosunuz bu kadar..
  • kullanılan araç (bkz: bmc kirpi) dir. üzerindeki kulede 12,7 mm uçaksavardır. bu sistemler kirpilere yeni yeni entegre edilmeye başlandı ve 7,62 mm makineli tüfekler kadar araç kulesinde kullanımı ve sıfırlaması kolay değildir. personele 12,7 kule eğitimleri tüm hızla sürmektedir. ayrıca 12.7 uçaksavar bir silahla nokta atışı yapmak çok zordur. çatışmalarda yoğun baskı ateşi ve caydırıcılık için kullanılır. kullanan personel bu şartlara ve etrafında ki çatışma ortamının getirdiği bağırış çağırışa rağmen görevini çok iyi yapmış ve leşleri almıştır. ellerinize sağlık aslanlar.
  • ben bu videonun olayını hiç anlayamadım arkadaş.elinizdeki makinelerle bu kadar zor mu bu itleri vurmak.sürekli ıska sürekli ıska.işlerini çok daha hızlı bitirmelerini beklerdim.nişancı arkadaş kendisini geliştirmeli..
  • içimin yağlarını eriten olaydır efenim.

yalnız askerliğini dağ komando olarak yapan ve 300 metreden sigara izmaritini vuran sözlükçüler atış isabet oranından rahatsız olmuş, şaşırdım gerçekten de.

şimdi sevgili cs severler öncelikle şunu söyliyim, ateş eden askerimiz elinde tüfekle araç tepesinden ateş etmiyor, etseydi zaten o terörist it daha ilk sıçrayışda eşek cennetine giderdi.
    bu atışları kamera ekranı üzerinden kol yardımı ile yapıyor, bu şekilde hareketli hedefi vurmak da gerçekten çok meziyet isteyen bir durum.

neyse sonuç olarak günümüzü şenlendirmiş, içimizi ferahlatmış, bizi kızgın kumlardan serin sulara atmış bir şenlik izledik.
    emeği olan herkesin eline, koluna, yüreğine sağlık diyorum.
  • itibardan olmuyor da mermiden mi tasarruf olacak ?

(bkz: mermiden tasarruf olmaz)
  • arada sıkılan karavana atışlara tepki gösterilmiş durum.

herşey sandığınız kadar kolay değil. ateş edilen silah 7.62 lik bir fn mag. ttza cobra içinden iki joystickle kontrol ediliyor. önünüzde çözünürlüğü düşük bir ekrana bakarak çoğ zaman sabit olmayan durumda ateş ediyorsunuz.

güzel bir tsk operasyonu.
  • atış isabet oranı cidden çok kötü. ilgili personellerin eğitimden tekrar geçmesi gerek. böyle iş olurmu? allahtan ormanlık ya da engebeli bir arazi değil. ellerini kaldıran terörsite yapılan muamelede güzel. herkes hakettiğini bulmalı. ama şu atış isabet oranı facia.
    bu arada kimse bana klavye başında oturup ahkam kesiyor demesin. zırhlı araç içinde değil askerliğimi elimde mg3 denilen hayvanla yaptım mavi bere ile.
  • buradaki ekip biraz acemi kalmış gibi kusura bakmasınlar. yine de ellerine sağlık.

.50 cal otomatik tüfeğin var ve tek tek atıp lastik patlatmaya çalışıyorsun.

inen teröristi ellerini kaldırdı diye bırakıyorsun. hatta gözden kaçırıyorsun. evet indirmesi gerekli. son paragrafta sebebini açıklayacağım.

nişancıya kötü demeyeyim ama çok heyecanlanmış. ilk kez canlı hedefe atış yaptı belki de. ayrıca hedefler dağılmış ve hareketli. yine de iyi topladı. daha iyi olur.

araç içi her kafadan ses çıkıyor. biri telefonla çekim yapıyor. biri komtanm komtanm diye bir şeyler diyor. her kafadan bir ses. internet kafede cs oyanayan adamın başına dikilenler gibi demiş bir yazar aynen o vaziyet. bir ara taret ekranı kapanıyor sanki oraları anlamadım.

teröristler sağlı sollu dağıldı sen geri gidip açını daraltmıyorsun. roketatar olabilir diyorsun. böyle bir olasılık var. halen nişancın tek tek atış yapıyor. hatta o kadar tek atış peşinde ki videonun başlarında taretteki m2 değil başka bir şey mi bu dedim.

bak şimdi "o iş pc ye benzemez" "cod değil bu aslanım" vs vs diyeceklere bu işin temiz ve kısa yollu çözümünü anlatıyorum. önce habere gelelim: "yılanlı köyü yolu üzerinde jandarmanın 'dur' ihtarına uzun namlulu silahlarla karşılık veren teröristler ardından kaçma başladı." yani araç içindekiler silahlı, terörist ve sana saldırmışlar. araç durmadı mı? otomatiğe al evladım dersin. şimdi bas et mermiyi dersin. 50 bmg işini yapar. askerini gereksiz riske atmazsın. neyse yazması harbi çok kolay geldi.
  • çok koşma heval yorgun öleceksin diyoz anlatamıyoz. yav bunların otopsisini yapmak vardı şimdi eski güzel günler geldi aklıma.
hesabın var mı? giriş yap