• iki yakınıma yine girecek olan sınav. hadi verin şu sınavı da kampımızı temiz kafayla yapalım.
  • doktorların branşlaşma sınavı. daha öte bir sınav sayılıdır. öyle zor. dilerim benim de sondan bir önceki gireceğim tus olur. zira herkes uzman olmak üzere, ben hâlâ sürtmelerde.
  • kimilerinin kolay kimilerinin zor olacak dediği sınav. hee bana giren var mı? şimdilik pek yok. moralimi değil düzeltecek, bozmayacak bir sonuç alsam yeter. bana asıl giren şubatta girecek. bir de sınava giriş belgelerinden temel ve kliniğinki farklı. ikisini de çıkarttırmayı unutmayın. ben sadece temel giriş belgesiyle gidecektim az daha yarın sınava. o kadar beklentim yoksa demek...

geç edit: oğlum ben bu sınavda kazandım lan swh.
  • usmle’ye girmeden önce “bir de memleketim sınavına bakayım” diye yarın gireceğim sınavdır kendileri. ona rağmen stresi sarıp sarmaladı vallahi.

inanın ne kitap yüzü gördüm, ne dershaneye gittim, ne de deneme çözdüm. çünkü (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

sınav kalıplaşmış ve kıyıda-köşede kalmış bilgilerle mota mot ezberin çok fazla sorulduğu, 7-8 bin sayfanın en az dört-beş kez baştan satırı satırına ezberlenmesi gereken, türkiye birincisinin bile 25-30 yanlış yaptığı bir sınav.

hepinize, hepimize başarılar meslektaşlarım. vurduğunuz gol olsun:)
  • girmeden önce bildiğiniz her boku unutma hissini dibine kadar yaşatan gençlik çürütücü sınav.

insan beyninin kapasitesi 100 bilgi ile sınırlı ise bu sınavdaki bütün bilgilerin toplamı 20 bin bilgi falandır. mesele sınırlı bilgiyle çok soru yapabilmek.

80'milyon insanın en zeki ve çalışkan olanları 1-2 yıl boyunca yardırıp en iyi ihtimalle 20 yanlışla falan bitiriyor sınavı. varın siz düşünün.
  • günlük hayatta karakter olarak çalışkan olunmasa bile iyi bir derece yapabilmek için çok çalışmanın gerektiği bir sınavdır. zekanın da idrak etme ve hafıza bileşenlerinin bu konuda yardımcı olduğu bir gerçektir.
    tüm adaylara başarılar dilerim.
  • koy bir sözelciyi derece yapsın. salt ezber.

edit: olm otur 1 sene boyunca eşşek gibi oku -ezber yap hafızan iyiyse kazanırsın, tusda geometri mi çözüyorsun integral mi çözüyorsun ne yapıyorsun diye sorarlar adama.
    sözelci dedik ya yediremedi kendine haspam.tamam hadi senin için eşit ağırlıkçı diyelim onlarda edebiyat falan okuyordu en son.
  • tanrı herkese maksimum 1 kere girmeyi nasip etsin. amen.

olm ya pratisyen olarak işinize gücünüze bakın ya da yapabileceğiniz bir branşa girip dişinizi sıkın asistanlıkta. her yıl 1000 2000 arttırıyorlar sınava giren sayısını. hem her yıl şansınız azalıyor hem de pratisyen olarak girebileceğiniz güzel yerler doluyor. bir taşta iki kuş kaçırıyorsunuz yani sınava her girdiğinizde. hatta bir önceki sınavla yerleşip sonraki sınava kadar kıdemlenme ihtimalinizi de kaçırıyorsunuz. yani hızlı hareket edin. götünüz başınız ayrı oynamasın. başarılar.
  • eylül ayında diş versiyonuna girecek biri olarak keşke bizimki de bu tarihte olsaydı dediğim sınav.
    eylül ayında da sıcaktan ölüyorsunuz ve bütün yaz tatilinizin içine edilmiş oluyor.
  • mevcut sağlık sisteminde acili olan,cerrahi branşların tercih edilmemesi gereken sınav. insan görmeyeceğiniz mikrobiyoloji ,biyokimya gibi branşlar seçmelisiniz.
hesabın var mı? giriş yap