• 1 kişinin hayatını kaybettiği saldırı. 4 kişiden 2'sinin ise hayatı tehlikesi var. saldırı paris'in merkezinde 2'inci paris'te opera meydanına yakın bir yerde oldu. ışid olduğu söyleniyor. terörist ise ölü geçirildi. kaynak

görgü tanığı; ''silah sesleri duyduk, bir hareketlenme oldu, anlamadık''

edit: türkçe okumak isteyenler için

edit2: ışid saldırıyı üstlendi.
  • sen misin abd’nin iran ambargosuna karşı çıkan, almanya’yı ingiltere’yi kışkırtan. ikaz gelmiş hemen.
  • şakalar komiklikler bittiyse hayrullah mahmud özgür denen bir gazeteci var, ergenekon'dan içeri girmiş biri. sonra abdullah gül sorar: herkes içeride bu adam neden dışarıda, diye. cevabını da okursanız takip edip araştırırsanız anlarsınız.
  • haberlerde bir kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi geçse de şu an net olarak 1 kişi ölmüş, 2 kişi ağır yaralı olmak üzere 4 kişi yaralı durumdadır.

şu an için saldırının sebebi bilinmese de tahmin edeceğimiz gibi bir adet kafayı yemiş işid destekçisi çıkacaktır.

edit: 2 kişiden biri teröristmiş. @the prince of heaven
    yalnız goygoylar başlamış hemen. beyler biz buralarda yaşıyoruz, götümüz atıyor. benim misal paris'de iş görüşmem var yakında. şimdi ben sizin şehir ya da size yakın bir yerde böyle bir şey olsa ve "yaa geçen gençlerbirliği maçını izledim, verilmiş sadakam varmış kehkeh" desem olur mu?
  • polisin saldırganı vurduğu ve iki kişinin hayatını kaybettiği saldırı. opera district’te gerçekleşmiş. şimdilik hiçbir kaynakta çok fazla bilgi yok çünkü fransa polisi ve medyası olası bilgi kirliliğini önlemek için olabildiğince titiz çalışıyor.

ülkenin son üç senedir maruz kaldığı muhtelif terör saldırılarını göz önünde bulundurunca akıllara yine benzer bir saldırı olabileceği ihtimali geliyor.
  • saldırgan bir kişiyi öldürmüş, 5 kişiyi yaralamış. polis de saldırganı vurmuş. yaralılardan ikisi kritik durumda. daha saldırının motivasyonu belli değil. hemen teorilere başlamamak lazım. sakin.

http://www.bbc.com/news/world-europe-44096595
  • saldırgan dahil iki kişinin öldüğü ve dört kişinin yaralandığı ve bıçak kullanılarak yapılan saldırıdır.

kaynak: http://www.bbc.com/news/world-europe-44096595

edit: bir suser kardeşimin isteğiyle kaynak ve ek bilgi eklendi.
  • sanırım fransayı kıskanan birileri var.
  • of yine mi sen paris 5 sene önce üzerinden uçmuştum zaman ne çabuk geçiyor
  • 4 sene önce ev arkadaşım erasmustayken gittiği yer. şans eseri yaşıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap