• yaklaşık olarak 1 aydır. citroen c5 aırcross suv shıne araç bekliyordum.
    bu geçen 1 ayda arabaya 2 kere zam geldi.
    bugün istanbul’da bulunan mepa otomotiv beni aradı.
    1 adet aracın boşa çıktığını söyledi.
    bende fiyatını sordum 341.000 lira dedi satış temsilcisi.
    liste fiyati 333.500 tl arabanın, neden 341.000 dediğim zaman.
    seramik kaplama, cam filimi yapıyoruz, bunlar olmadan satış yapamıyoruz dedi satış temsilcisi.
    işine gelmiyorsa almazsın diyen olacaktır. bana hiç kimse istemediğim şeyi zorla satamaz.
    ne demek ya seramik kaplama zorunlu.
    bu sorunu yaşayan ve hatta bu dayatmayı kabul eden bir çok insanın olduğunu da biliyorum.

edit: euro 8.70 olmuş. %60 ötv sonra %18 kdv var.
    araba fiyatlarından, haberiniz yok sanırım.
  • 162 bin tl'lik toyota corolla için donanımlı bahanesiyle 180 bin tl isteyen toyota bayilerinin yanında çok insaflı kalan bayi rezaletidir.
  • renkler ve zevkler tartışılmaz evet doğru ama citroen için 341.000 lira verilmesi gerçek bir rezalettir.

tanım: başlığı açan arkadaşın haklı ama çaresiz isyanıdır. nitekim bu fikri ilk hangi marka ve bayi ortaya attıysa fena şekilde tuttu.
  • resmi bayilerden böyle haberler şu sıralar çok gelmeye başladı. mutlaka şikayet edin. seramik kaplama yapmadan satamıyoruz ne demek? karşınızda salak mı var? kaldı ki seramik kaplama denen şey tamamen para tuzağı.
  • müteahhitinden bankasına, emlakcısından galericisine... vatandaşa her türlü kitlemek isteyen bir çok iş kolu var ülkemizde. bende alışkanlık yaptığı için bu rezalete puanım 6/10.
  • bi arabaya elli kişi isim yazdırırsa olacağı bu. adam listeyi sıradan arayacak ve bu fiyatı kabul edecek bir beyaz yakalı mutlaka bulacaktır.
  • parası olanın ne güzel dertleri oluyor
  • abi git yazlık al keyfine bak. hatta lokasyon söyleyeyim: marmaris turunç.

çok güzeldir. kafa dinlersin, seramiğe falan gerek yok direkt beyaz bir boya, iç tasarımda oynamalar... her yaz kafa dinleme keyfi.
  • sıfır araba satışı rekor kırmış. bu zamanda sıfır araba alınmaz dedikçe millet sıfır alıyor. hatta bayiden sıfır almıyor. galerinin stoklarından alıyor. hem galeriler hem de bayiler güzel güzel kazıklıyor. sürekli zam geliyor sıfır araç fiyatlarina. millet seve seve alıyor nasıl olsa. bu devirde sıfır demeyelim de, yurt dışından gelen araba alınmaz. yerli üretimlerde bakmak lazım illa sıfır alınacaksa da.
  • kıytırık çitroen ç5 eyırkross bile 340.000 mi oldu anasını satayım? bir de seramik silkelemeli ha?
    vay memleketim vay.
hesabın var mı? giriş yap