• telefonla arayıp kendisini cumhurbaşkanı ya da içişleri bakanı olarak tanıtan şahıslara itibar etmeyiniz.

b002
  • #helpturkey etiketi itibarımızı sarsıyor, dediler. peki cumhurbaşkanlığının iban paylaşması itibar sarsmıyor mu?
  • yedi düvele yardım , vatandaşa gelince yardım edin!
  • tayyiban rejim işte budur.

taliban da böyle miydi ki?
  • somaliye 30 mily...
  • reis,resmî gazeteden,resmen helpturkey demiş.
    karakter fakiri olmak böyle bişey heralde.
  • (bkz: milletimiz cömerttir)
    paranız yoksa neden somali'ye 30 milyon dolar hibe ediyorsunuz, paranız varsa neden ıban verip halktan para istiyorsunuz?

bizi kıskanan alman içişleri bakanı horst seehofer yardım çalışmalarında paranın sorun olmayacağını belirterek “insanlar, olağan dışı durumlarda kendilerine yardım edilmesi için vergi ödüyor” demişti.
    ayrıca almanya'da bakanlar kurulu, selden etkilenen vatandaşlarına acil yardım için derhal ödenmek üzere 400 milyon euroluk paketi onaylamıştı.
  • türkiye cumhuriyeti devleti'nin olağan dandikliğidir.

deprem, sel, yangın, salgın, kaza bela oldu mu hep yalnızız. destek gelmiyor ya da geç, eksik, yarım geliyor. millet para toplasın, yardıma gitsin, idare etsin… devlet ne yapsın? vergi toplasın ama yolu köprüyü özel şirketlere yaptırıp borcunu bize taksın; zor gün gelince iban atsın. akademide yazacağımız makaleden atacağımız tweete, kuracağımız şirkete, izlediğimiz televizyondan içtiğimiz rakıya kadar doğrudan ya da dolaylı olarak baskı ve kısıtlama getirsin. hukuku düşmanlarına karşı silah olarak kullansın, adalet tesis etmeye gelince müge anlı'nın yanında stajyer kalsın. başımıza bela ettikleri yabancıları söylemiyorum bile.

böyle toplumsal sözleşmeyi yazan kalemin mürekkebine sıçayım. mızrakla mamut avlasak bundan daha mutlu olurduk. kendi adaletimizi tesis etme, kazancımızı istediğimiz gibi kullanma hakkımız saklı kalırdı hiç değilse. şimdi hesapta güvenliğimiz ve rahatımız için kurulmuş bir organizasyonu finanse etmek için yaşıyor gibiyiz. ihtiyaç olmayınca sürekli tepemizde, olunca arazi. hesap sormayı bilmeyen toplumda devlet, iktidarın baskı aracı olmaktan başka bir şey değil.
  • somali devlet başkanının "aha geliyo bi 30 milyoncuk daha"diyerek ellerini ovuşturmasına neden olacak olan karar. onca verdiğimiz vergilerimiz nananızın nammına girsin norrospu nevlatları sizi...
  • cumhurbaskani ariyorum, allah rizasi icin.. yalanciktan bile olsa uzulsun, bir seyler yapmaya calisiyormus gibi gorunsun. iban isteyip, her sey olup bittiginde kafamiza cay atmasin.. biz kendi yaralarimizi sarmaya calisiyorsak, bu sulukleri niye hala sirtimizda tutuyoruz?
hesabın var mı? giriş yap