• üniversite hayatımın uzamasına neden olan maçlardan biriydi bu, diğerleride sabaha kadar süren winning eleven maçlarıydı zaten. mac saati finale denk gelmiş ve asistanla şu akıl almaz diyalog yaşanmıştı.

nbbb: maçlar kaç kaç bilginiz var mı?
    asistan:tamam sorayım, bir dakika
    nbbb:?
    asistan: brezilya galip çin mağlup(inanılmaz bir süratle söledi)
    +efendim, anlamadık
    -hadi hadi konuşmak yok çıkınca öğrenirsiniz.

asistana yağdırdıgım küfürler eşliğinde (çin maglup ne demek yavşak, çinli misin sen?) ''sokarım sınavına'' diyerekten 20 dakika erken çıkıp eve yardırdığım ve sonuna yetiştiğim maç olmuştur.
  • türkiye milli takımı'nın dünya kupası'nda yoluna devam etmesinden ümidini kesmiş türk halkının bir kısmının, takım gruptan çıktıktan sonra "bu zayıf çin'e niye 10 atamadık abi! brezilya gibi zayıf bir takım bile 4 atmıştı bunlara halbuki! hem de biz stressiz, rahat bir durumdaydık. şenol, ah şenol! şaban, ah şaban!" gibi cümleler kurmasına vesile olmuş maç.
    milli takım turnuvanın en iyi oynayan takımı değildir, evet;fakat en kötü oynayan takımı hiç değildir. şenol güneş dahi bir hoca değildir, evet; fakat berbat bir hoca da değildir. bunları özellikle ilk iki maç için söylüyorum ve şunları da ekliyorum: milli takımımız turnuvanın en çok basit hata (evet aynen tenisteki gibi!) yapan takımıdır, benim gördüğüm kadarıyla. hatta kostarika maçında, arif gol kaçırdıktan sonra hiç bir savunma olmadan adamlar rüştü'yle karşı karşıya kaldılar. onu da geçtiler de boş kaleye topu gönderemediler. o top gol olsaydı...
  • uzun sure kendilerinden daha bi iri yari takimlarla oynamaya ali$an* milli takim oyuncularinin, kar$ilarinda gordukleri takimi "daha cocuk lem bu biciriklar" $eklinde kucumseyerek fark yemelerinden korktugum mac.
  • bizi ikinci tura çıkartan maç ama hakan şükürü oyunda gördükçe insanı çıldırtan, zevk yaşatmayan maç. bütün futbolcular maçı bırakıp taktik anlayışı hakan'a orta keselim de çocuk gol atsına çevirdilerse de hakan gol atamamış iyi de olmuştur. hatta ümitin attığı golde bazı gözlerin "abi naaptın hakan atıcaktı" şeklinde baktığı tespit edilmiştir.
  • maç sonucunun bizi çok sevindirmesi sebebi ile ülkü sahibi türk gençlerini uygur bayraklarıyla çin konsolosluğun önünden korna çalarak arabayla geçirten maç
  • 5. dk hasan sas
    9. dk bulent korkmaz

35.dk rustu recberin sakatlanarak yerini omer*'e bıraktığı maç

anlamadığım ilk 2 maça göre, böyle bir skoru yakalamak için ancak şike yapmış olmamız lazım. 1 milyarlık çine ne verdiniz ne kadar verdiniz diye sordurtan maç. yoksa acaba sadece şenol'mu verdi?
  • unutamadığım ve asla unutulmayacak olan maçtır. şenol güneş efsanesi, 2002 mucizesi...
  • bugün seyrettiğimiz kosta rika faciasından sonra, ümitli olmadığım son maç. brezilya ve kosta rika'nın elele berabere kalarak, takımımıza pislik yapacaklarını umuyorum.*
  • ilhanın son dakikalara doğru kaleye çektiği şutun saatte 116km hıs yaptığı söylenilen maç
  • emre'nin gazi oldugu maç.
hesabın var mı? giriş yap