şükela:  tümü | bugün
 • bi anlamı kalmayan taksit sınırı düzenlemesi.

  tüm bankalar 2-3 taksitten sonra zaten vade farkı almaya başladı.

  vade farksız 18 taksit yapabilecek banka yok güzel kardeşim
 • ortamlarda para politikasından ödün vermiyoruz dersin kim bilecek.
  bakınız efendiler bu iş bildiğin piyasaya para sürüp enflasyonu arttırmaktan farksızdır. taksit sayısını uzatmak satın almayı cazip hale getirir kabul. amaç ta bu zaten. taksit sayısı artıp vade uzadıkça fark fiyata biniyor. bu da fiyatlar genel düzeyinde zımnen artışın kabulüdür.
  hem enflasyonla mücadele ediyorum deyip hem de tüketimi hızlandırmak politike çelişmesidir. kimseye faydası yok. pardon fakire zararı çok.
  ya bu görülmüyor ya da bilerek, buna rağmen uygulanıyor.
 • 2019 yılındaki ekonomik kriz nedeniyle çin hükümeti bankadan alınacak ev kredilerindeki kişinin ödemesi gereken evin peşinatını yükselterek vatandaşını birikim yapmaya yönlendirirken canım devlet büyüklerimiz tabii ki böyle bir şeyi saçma bularak harcamaların, borçlanmaların önünü daha da açmış.
  daha saçma bir şey olabilir mi ? her gün saçmalamanın ötesine geçiyoruz.
 • vatandaşın alım gücünün düştüğünün bir başka göstergesidir. taksit olmazsa veya daha doğru bir ifade ile uzun vadeli taksit olmazsa bu vatandaşa pek bir şey satamazsın kardeşim.

  vatandaşın büyük çoğunluğu gelecek ayın maaşını harcıyor, zaten maaş düşük, bir de taksit yapmazsan çok kalmaz 6 ay içerisinde resesyon en derinlere kadar hissedilir.
 • ıç talep canlanması adına yapılan fakat yukarda bir yazarın da belirttiği gibi ortamlarda sıkı para duruşu dersin kim.bilecek minvalinde bir iştir. çünkü borçlandirma bir şekilde para yaratmadir sizde halki borçlandırdikça para arzını artırmış olursunuz. bunun yerine sosyal yardım olarak halka para verin harcasın daha iyi olur ikiside temel olarak qe oluyor zaten.