şükela:  tümü | bugün
  • merakla beklediğim hutbedir. acaba propagandanın dibine vurulacak mı
  • 1.başkan erdoğan'ın adına okutulması muhtemel hutbedir.
  • ankara'da milletçe yeniden doğuş 15 temmuz adı ile yayımlanmış olan hutbedir.

bir cuma namazını daha eda edemeyeceğiz sayelerinde. aslında kendi cevaplarını hutbe içinde kendileri vermişler:

“onlara, ‘yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘biz ancak ıslah edicileriz!’ derler. şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.

ben sadece hükümete karşı idim. ama devleti öyle bir hale getirdiler ki devlet ile bağımı koparmak için fırsat kolluyorum.

artık ıslah değil, ızdırap diliyorum.
  • 13. cuma'ya uygun bir hutbe olacağından eminim.
    friday the 13th

edit : olmuştur. yine bir sürü içi boş ne nesne veren ne özne veren ama bol bol sözde harika, genel geçer fiiler ve davranışlar içeren 362752736. diyanet vaazıdır.
    ör: "...bizi allah'a kulluk yerine kendine kul olmaya çağıranlara itibar etmemektir." bunun yerine mesela desene "...din, memleket kisvesi altinda bizi kendilerine kulluk etmeye çağıran şeyh, imam, öğretmen, 'başkan', hacı, hafız, hoca vs gibi insanlara itibar etmemektir." diye. ama yok ben iyilik yapın, iyi insan olun, yalan soylemeyin gibi şeylerle herkesin gazını alayım ama kimse bunların nasıl yapılacağını / yapılmayacağını anlamasın minvalindedir. biz daha çok böyle hutbe duyarız ha ben gitmedim okudum.
  • dolar konusunda hutbe bekliyordum.
    neyse, 15 temmuza yatırım çok şimdi, haftaya dolar 5.1 tl olunca yastık altındaki doların günah olduğu falan konuşulur.
  • yine hırsızlık, rüşvet, devlet malını zimmetine geçirme, taciz, tecavüz vs. konularını içine alan bir hutbe olmamıştır. belki haftaya...
  • şaşırılmayacak bir hutbe.
    her cuma bu ayet okunuyor ;

şüphesiz allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. o, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

ama hiçbir diyanet işleri başkanı da çıkıp demiyor ki : ya kardeş adalet diyoruz ama bak sizin yaptığınız olmuyor. kimse de bunu düşünmüyor tabi. halkımız aç. ne verirlerse yiyor
  • (bkz: 13. cuma)
  • yarısında çıktığım hutbedir.

şaka lan şaka farzını bekliyorum :/