şükela:  tümü | bugün
 • hataysporumuzun 53 yıllık tarihinde süper lig'de oynayacağı ilk maç.

  bu vesileyle bizim için anlamı büyük bir maçtır. kendi liglerinde şampiyon olan iki takımın mücadelesi şeklinde geçecektir.

  daha önce istanbul başakşehirspor'u türkiye kupasında sansasyonel bir şekilde elemeyi başarmıştık ama şu an durumlar çok farklı. kendi ligimizin sampiyonu olsak da çok zor bir maç bizleri bekliyor olacak. pandemi sureciydi, transferdi, statdı, kıldı tüydü derken bizim gibi bu seviyelerde ilk defa mücadele edecek bir takım için şimdilik saha içini konuşmayı çok doğru bulmuyorum.

  skor ne olursa olsun bizim için çok farklı anlamlara sahip bir maç bu.

  vira bismillah...

  edit: selim ılgaz ve helder barbosa'nın golleriyle 2-0 kazanarak ilk defa mücadele ettiğimiz süper lig tarihine çok güzel bir başlangıç yaptık. her şeyiyle çok güzel bir maç oldu. tebrikler çocuklar.

  edit 2: maçta tek üzüldüğüm nokta 2. kaptanımız olan kaleci akın alkan'ın bu maçta oynatılmaması oldu. 4 sezondur mükemmel istatistikler yakalayan türkiye'de 2, avrupada da 1 defa yılın en az gol yiyen kalecisi olarak ilk süper lig maçımızda ne olursa olsun kalede olması gerekiyordu. yeni gelen yabancı kaleciden de bir eksiği olduğunu düşünmüyorum. hatta hem istatistik olarak hem de aktif oyuna katkı olarak akın alkan yeni kaleciden çok daha önde duyuyor. not düşmek istedim.
 • hataysporumuzdan en az 1 puan beklediğim maç. hatay şehri bu sene lige gerçekten renk katacak. bizim için yeni bir dönemin ilk maçı. şu anlık görece olarak ortalama bir kadro kurdu. fakat süper ligin heyecanı ile bu maçtan puan ya da puanlar çıkartacağımızı düşünüyorum.
 • gaziantep stadyumu'nda * saat 20.00'de başlayacak, süper lig 1. hafta maçı.
 • geçtiğimiz sezonun süper lig ve 1. lig şampiyonlarını karşı karşıya getirecek maç. gönül isterdi ki hatayspor tarihindeki ilk süper lig maçını hatay' da oynasın ama maalesef 947823894 yıldır bitmek bilmeyen yeni stadyum inşaatı yetiştirilemediği için komşumuz gaziantep' te oynayacağız. tek tesellimiz maç nerede olursa olsun seyircisiz olacağı için insanların her türlü bu tarihi güne tribünde tanıklık edemeyecek olması. ne diyelim, geç oldu ama güç olmasın!
 • olimpiyat çocuğu unai emery'den dolayı dünkü kaybettiğim büyük paracıkları başakşehire bastım kazanmazsa iflasın ve intiharın eşiğine geleceğim maç.

  haydi demba ba, haydi crivelli dakika 20 oldu birde şampiyonlar liginde unitedi istiyoruz diyordunuz amk...

  edit1: iflas kesinleşti, intihar bölümüne bir 30 dakika daha var.
  edit2: iyi geceler
 • başakşehir'in haki formasıyla çimlere karıştığı müsabaka olmuştur. tv'den izlerken seçebilmek zor.
 • penaltı pozisyonu böyle yorumlanır bıktık kolay penaltı çalınmasından bravo var hekemi.
 • başakşehir’in şu anki deplasman forması kadar kötü çok az forma var.
 • üst edit: bütün olumsuzluklara rağmen, hatayspor'umuzun unutulmayacak bir başlangıç yaparak 2-0'la galip geldiği maç olmuştur. teknik ekibi ve futbolcuları tebrik ediyorum. en kısa sürede kavuşmak dileği ile...

  beceriksiz belediye ve beceriksiz yönetim sağ olsun, hatayspor'un süper lig'deki ilk maçına gaziantep'te çıktığı müsabaka.
  bir de utanmadan bütün reklam panolarına hatay büyükşehir belediyesi yazdırmışlar. haydi vatandaşı geçtim, kendinizden de mi utanmıyorsunuz?

  bir adamın her hareketi mi falso olur be kardeşim? olur niye olmasın? isteyince oluyor;
  (bkz: lütfü savaş/@koyu renkler)
 • hatayspor çok heyecanlı 15 dk enerjisini bitirdi, dağınık oynamaya başladı.
hesabın var mı? giriş yap