şükela:  tümü | bugün
 • abd büyükelçiliği kudüse taşıyacağını açıklamıştı ama tarih vermemişti. o da olmuş.

  bizimkilerin ne tepki vereceğini biliyoruz az çok. biri çıkar yok hükmünde der. diğeri de sözde büyükelçilik diye tanımlar, birazda asar keser rahatlarız.

  https://www.ntv.com.tr/…rari,2udvzp3adkqqhjafsjcffg
 • açılışına bir hafta kala şimdiden erdoğan'in seçim malzemesi olarak kullanılan tarihi olay.

  pek tabi trump'a laf yok. israil'e goygoy yapıyor akp'li cumhurbaşkanı..

  https://tr.sputniknews.com/…n-israil-filistin-dava/
 • bop eşbaşkanı olan şahsın yalandan kınayacağı ortadoğu için tarihi bir olay.
 • turkiye cumhuriyeti devleti'nin iki dostunun, muttefikinin arasindaki hosluk adimi.
 • abd başkanı donald trump'un video konferans aracılığıyla bir konuşma yapacağı açılış. trump’ın kızı ivanka trump ve eşi jared kushner büyükelçilik binasının kudüs’teki açılışı için düzenlenecek törene katılmak üzere israil'e gitti.

  açılış öncesi bir tören düzenleyen israil başbakanı benyamin netanyahu diğer ülkere de elçiliklerini taşıma çağrısı yaptı:

  "tüm ülkelere abd'ye katılmaları için çağrı yapıyorum. büyükelçiliklerinizi kudüs'e taşıyın, çünkü bu adım barışı getirir."

  http://tr.euronews.com/…-l-s-icin-haz-rl-klar-tamam
 • kudüs'ünüzü de aldılar elinizden. şimdi ne sk yiyceksiniz bakalım amk kakalakları. parsel parsel satar mısın toprağını ? böyle skerler belanı. sktir olup gitsinlerde cuma çıkışı yaygara yapsınlar. amk çöl maymunları.
 • --- spoiler ---

  publıc gatherıng and march, today, taksım, beyoglu, ıstanbul. 1) a public gathering and marching is expected at taksim tunnel area in galatasaray high school - taksim square, beyoglu district, ıstanbul province organized by confederation of public servants trade unions memur sen to protest the relocation of the u.s. embassy to jerusalem. 2) un personnel and dependents are advised to remain vigilant and avoid these areas and their approaches from 1730hrs onwards. b002
  --- spoiler ---
 • kudüs, uluslararası anlaşmaların ve birleşmiş milletler belgelerinin belirlediği bir statüye sahiptir. filistin-israil sorunu için öngörülen “iki devletli çözüm” doğu kudüs’ü bağımsız filistin devletinin başkenti olarak tanımlamaktadır.

  yıllardır amerikan-israil sabotajları bu yolda mesafe alınmasını engellemişti. engellemeler çözüm yoluna bombalar yerleştirmek demekti.

  kudüs'te abd büyükelçiliği'nin açılması, sadece, kardeş filistin halkı için değil, bu dünya konjonktüründe kabul görecek bir karar değildir. diğer emperyalistler, küresel ve bölgesel güçler arasından bu adımı meşrulaştırmaya yetecek bir ağırlık çıkmaz. bu birincisiydi.

  ikincisi, barış güçleri zannedildiği kadar zayıf değildir. geçtiğimiz yıllarda orta doğu’da işgale direnişi, bölgenin laik ve yurtsever birikimini hafife alan emperyalizm, yine yanlış hesap yapmaktadır. filistin halkı direnecektir. israil'li barış güçleri direnecektir. bölgenin israil ile dost, abd yandaşı ve piyonu devletlerinde yaşayan halklar da bu direnişin yanında olacaktır.

  trump’ın aynı taşla çok kuş vurma fantezisi abd emperyalizminin kendi kalesine attığı yeni bir gol olacak, israil devletinin gayrimeşru çizgisi ve politikaları bütün insanlığın yoğun tepkisiyle ve nefretiyle karşılaşacaktır.